19:05 22.02.2021

Україна зацікавлена в якнайшвидших гарантіях співпраці за програмою з МВФ - міністр фінансів

2 хв читати
Україна зацікавлена в якнайшвидших гарантіях співпраці за програмою з МВФ - міністр фінансів

 Україна наразі має достатній запас фінансової міцності для ведення переговорів із Міжнародним валютним фондом (МВФ) про перший перегляд програми stand-by й отримання другого її траншу, однак зацікавлена в якнайшвидшому успішному їх завершенні, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Ми можемо спокійно вести переговори наразі. Але сказати, що так може бути постійно, я не можу. Все одно, і чим швидше, тим краще, нам потрібно загарантувати себе в програмі, виконати зобов'язання, які є, й отримати транші", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах форуму "Україна 30" у Києві у понеділок.

"Для нас це принципово, тому що йдеться не тільки про цей рік, а й про 2022-2023 роки, які у нас також досить напружені", - наголосив Марченко.

Він зазначив, що поточна ситуація на ринку облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) влаштовує Мінфін.

"Тому що інвестори нам вірять. У нас чітка, зрозуміла їм логіка дій. Ми не пропонуємо їм непрорахованих інструментів, не робимо непрорахованих кроків, ми прогнозовані, тому нам вірять", - вважає міністр.

За його словами, очікується відновлення економіки України, яке також дає змогу очікувати приходу нових інвесторів і на ринок ОВДП, і на ринок єврооблігацій.

Марченко зазначив, що Україна не може занадто довго обходитися без зовнішніх запозичень, тому що має виконувати зовнішні боргові зобов'язання.

"І, бажано, залучати дешевші позики, щоб ми мали можливість віддавати", - зазначив міністр.

Водночас він ухилився від прямої відповіді на запитання, коли Мінфін планує випуск єврооблігацій.

"Щойно ми розмістимо або буде анонсування, ви про це дізнаєтеся. Поки що немає про що говорити", - сказав Марченко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА