19:29 23.02.2021

Міненерго та чеська Witkowitz розглядають можливість будівництва в Україні малих модульних атомних реакторів

2 хв читати
Міненерго та чеська Witkowitz розглядають можливість будівництва в Україні малих модульних атомних реакторів

Міністерство енергетики та чеська група компаній Witkowitz розглядають можливість співпраці в будівництві малих модульних атомних реакторів (до 300 МВт), повідомило міністерство у Facebook за результатами зустрічі сторін у вівторок.

"Ми на порозі викликів, які стоять перед нами через необхідність декарбонізації економіки. Активно розвивається зелена енергетика. Тому нам необхідно забезпечити систему балансувальними потужностями", - зазначив заступник міністра енергетики Юрій Бойко, якого цитує прес-служба.

При цьому, за його словами, необхідно повністю розуміти економіку будівництва таких реакторів, і лише після цього ухвалювати остаточне рішення.

На його думку, місце такої генерації має бути визначене в загальному розвитку енергосистеми України та відображене в енергостратегії до 2050 року.

У Міненерго уточнили, що для подальшого відпрацювання питання буде створено робочу групу.

Як повідомлялося, Стратегія розвитку територій зони відчуження передбачає, зокрема, створення можливостей для розміщення на її території майданчика з будівництва ядерних малих модульних реакторів.

Witkowitz - один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи. Він був заснований у XIX столітті й на сьогодні є всесвітньо відомим брендом з інноваційними технологічними рішеннями.

За інформацією на сайті компанії, серед її машинобудівних рішень - великогабаритні поковки зі спецсплавів, складні редуктори, резервуари високого тиску, сталеві конструкції, які використовуються у складі суднових двигунів, промислових установок, гідро-, вітрових і атомних електростанцій. Witkowitz об'єднує вісім машинобудівних заводів.

Witkowitz планує інвестувати щонайменше EUR50 млн у створення на базі ВО "Південмаш" (Дніпро) нових виробничих потужностей, зокрема на першому етапі - з ремонту залізничних вагонів і локомотивів.

Естонська компанія Fermi Energia, створена для розробки проекту можливого будівництва в Естонії модульного ядерного реактора нового покоління (малої АЕС), планує завершити попередні дослідження в 2021 році.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА