13:40 24.02.2021

НКРЕКП має намір оштрафувати "Центренерго" на 0,85 млн грн за низькі запаси вугілля

3 хв читати
НКРЕКП має намір оштрафувати "Центренерго" на 0,85 млн грн за низькі запаси вугілля

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має намір оштрафувати ПАТ "Центренерго" на 850 тис. грн за порушення ліцензійних умов із забезпечення необхідних резервів палива для виробництва електроенергії.

Питання ухвалення відповідного рішення внесено до порядку денного засідання комісії у п'ятницю, 26 лютого.

"… накласти штраф розміром 850 000 грн на ПАТ "Центренерго" за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електроенергії, та порушення ліцензійних умов із виробництва електроенергії", - йдеться в проекті постанови комісії, оприлюдненому на її сайті.

У проекті зазначається, що, згідно з ліцензійними умовами з виробництва електроенергії, ліцензіати, які виробляють е/е з вуглеводнів, зобов'язані мати необхідні резерви відповідного палива для гарантування безпечних постачань електроенергії.

В акті невиїзної перевірки "Центренерго", виконаної регулятором з 8 по 12 лютого, зазначається, що загалом упродовж грудня 2020 року і січня 2021 року фактичні залишки вугілля на складах ліцензіата не відповідають гарантованим запасам, затвердженим Міненерго на ці місяці.

При цьому регулятор узяв до уваги, що фактичний обсяг постачань вугілля в грудні-січні становив лише половину законтрактованого обсягу: 0,94 млн тонн проти 1,85 млн тонн. Витрати вугілля на ці два місяці затвердило Міненерго на рівні 0,969 млн тонн. Водночас фактичні витрати ліцензіата перевищили ці показники та становили майже 1 млн тонн (999,24 тис. тонн).

За даними НКРЕКП, найбільшими постачальниками, які не виконали договірні обсяги постачань палива в грудні 2020 року - січні 2021 року, є ПАТ "Львівська вугільна компанія", ДП "Шахта ім. М.С. Сургая", ДП "Первомайськвугілля", ДП "ВК Краснолиманська", Veb Boks Solutions, ТОВ "Д. Трейдінг".

Комісія також урахувала інформацію "Центренерго" про збільшення виробництва електроенергії його ТЕС у грудні на 29% і в січні - на 56% порівняно з прогнозним балансом, унаслідок чого запаси вугілля з 1 листопада 2020 року по 15 січня 2021 року знизилися майже вдев'ятеро - до 40 тис. тонн, зменшившись станом на 19 січня до 22 тис. тонн.

Водночас НКРЕКП вказала "Центренерго" на невчасність інформування держорганів про критичну ситуацію із запасами вугілля.

Як повідомлялося, НКРЕКП вирішила виконати позачергові перевірки теплових станцій генкомпаній (ТЕС ГК) через критично низькі запаси вугілля на їхніх складах - "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Східенерго", "Центренерго" і "Донбасенерго".

Глава регулятора Валерій Тарасюк зазначив, що це перша в історії регулятора перевірка ліцензійних умов виробників електроенергії щодо зобов'язання мати необхідні резерви палива, яку він пояснив "кричущою ситуацією" в енергосистемі.

Тарасюк наголосив, що регулятор підходитиме до перевірки зважено й усебічно і проаналізує поведінку генерації, звернувши увагу на невиконання приватними компаніями команд диспетчера "Укренерго" на завантаження у результаті аварійного ремонту, а також відзначивши роботу "Центренерго" на газу та його "допомогу енергосистемі".

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та Італія домовилися збільшити кількість дозволів Euro V для зміцнення торговельного співробітництва

Голова "Нафтогазу": Пропозиції щодо збереження транзиту в обмін на невигідні закупівлі газу для України є неприйнятними

Глава Мінфіну обговорив продовження співпраці з МВФ із тимчасовим повіреним у справах США в Україні

Шмигаль доручив передбачити в проекті держбюджету-2022 докапіталізацію Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

Мінекономіки розпочало реєстрацію продуктів із підтвердженим місцем походження для визнання їх у ЄС

Попит на житлову нерухомість в Україні залишається стабільним - FIMA

ЄЕК продовжить дію антидемпінгового мита на нержавіючі труби з України на 5 років

Україна дорозмістила єврооблігації-2029 на $500 млн під 6,3%

"Нафтогаз" сподівається на переговори з європейськими компаніями з бронювання потужностей ГТС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА