Інтерфакс-Україна
21:42 02.03.2021

Техкомітет ОПЕК+ обговорив варіант зростання нафтовидобутку в квітні на 1,5 млн б/д із урахуванням зростання в Саудівській Аравії

2 хв читати
Техкомітет ОПЕК+ обговорив варіант зростання нафтовидобутку в квітні на 1,5 млн б/д із урахуванням зростання в Саудівській Аравії

Технічний комітет ОПЕК+ на засіданні у вівторок обговорив варіант збільшення видобутку нафти в квітні на 1,5 млн барелів на добу з урахуванням того, що Саудівська Аравія з квітня припиняє свої добровільні обмеження на 1 млн б/д, а країни ОПЕК+ можуть збільшити видобуток на 0,5 млн б/д, повідомили "Інтерфаксу" кілька джерел, обізнаних з ходом обговорення.

За словами джерел, учасники техкомітету дійшли висновку, що ринок достатньо збалансований, щоб прийняти ці додаткові обсяги.

Водночас, одне із джерел зазначило, що в підсумковій рекомендації для міністерського комітету ОПЕК+ немає явної вказівки на те, що можна збільшити нафтовидобуток на 0,5 млн б/д у квітні, але цей варіант буде обговорюватися міністрами, як базовий.

Учасники також порушували питання і подальшого збільшення видобутку нафти на 0,5 млн б/д у травні і на такий же обсяг у червні, оскільки країни ОПЕК+ з січня відмовилися від підвищення видобутку на 2 млн б/д одразу, а в лютому-березні ще взяли паузу для поступового підвищення (за винятком Росії і Казахстану). Не виключено, що цей варіант також буде розглянуто на міністерському моніторинговому комітеті (JMMC) або засіданні всіх міністрів країн ОПЕК+, але поки йдеться переважно про квітневі квоти.

Одне з джерел зазначає, що прозвучали і пропозиції не збільшувати видобуток з боку Саудівської Аравії, але позначив їх як "неявні".

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман у середині лютого говорив, що, незважаючи на відновлення ринку, ОПЕК+ варто бути дуже обережними, невизначеність ще занадто висока. Аналогічну позицію висловив і генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркиндо під час засідання техкомітету.

JMMC призначено на 3 березня, всі міністри зберуться 4 березня.

 

 

ОСТАННЄ

Зростання сільського господарства підняло темпи приросту ВВП у серпні до 8% - ІЕД

Бізнес закликав уряд та Раду скасувати вивізне мито на сою та ріпак

"Київтеплоенерго" заявляє про черговий обшук офісу Нацполіцією і безпідставний зрив роботи підприємства

Україна та ЄБРР уклали чергову грантову угоду для реалізації проєктів на ЧАЕС

Регіональними програмами компенсацій у межах "єОселі" скористалися 1,2 тис. позичальників

Apartel resorts шукає ділянку під п’ятизірковий готель у центрі Львова

НБУ дозволив купівлю валюти для поштових відправлень до США та врегулював питання різних лімітів

Середня інвестиція в українську курортну нерухомість зросла до $150-200 тис.

"Укрнафта" ребрендувала вісім колишніх АЗК Shell у Київській області

Уряд продовжив на ОЗП 2025/2026 проєкт допомоги населенню прифронтових регіонів LNG, включив до нього Запоріжжя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА