16:46 03.03.2021

МХП планує до кінця 2023 року відкрити в Україні 2 тис. "М’ясомаркетів"

4 хв читати
МХП планує до кінця 2023 року відкрити в Україні 2 тис. "М’ясомаркетів"

 Агрохолдинг "МХП" планує в рамках зміни формату продажу відкрити в Україні 2 тис. магазинів "М’ясомаркет" до кінця 2023 року, передусім за рахунок модернізації франчайзингової мережі магазинів "Нашої Ряби", випливає з матеріалів "Forbes Україна".

"McKinsey (міжнародна консалтингова компанія - ІФ) оцінює дефіцит магазинів біля дому в Україні приблизно в 7 тис. одиниць. Ми хочемо зайняти орієнтовно 30% цього ринку", - повідомив виданню голова правління МХП Юрій Косюк.

За даними Forbes, у магазинах "М’ясомаркет" розширення асортименту відбудеться за рахунок супутніх м'ясу товарів (спеції, маринади, овочі тощо), з яких 40% постачатиме МХП, а решту 60% - сторонні постачальники. Асортимент нових магазинів збільшиться в 7-14 разів – до 150-420 видів найменувань порівняно з магазинами охолодженої курятини "Наша Ряба", а їхня площа становитиме не менше ніж 45 кв. м. Forbes уточнило, що перші "М’ясомаркети" збільшили виручку в середньому на 25-30%, а обсяги продажу м'яса птиці - на 20% порівняно з магазинами "Нашої Ряби", що працювали на їхньому місці.

"Ринок хоче магазинів біля дому, які давали б не лише м'ясо, а і якийсь мінімальний набір продуктів. Те, що ми робимо, потрібно було починати три роки тому", - зазначив бізнесмен.

Згідно з даними Forbes, нова мережа розвиватиметься за франчайзинговою моделлю, інвестиції для відкриття одного "М’ясомаркету" агрохолдинг оцінює в $50-120 тис. з терміном окупності в три-чотири роки.

Видання повідомило, що з 2020 року МХП розвиває ресторанні формати. Компанія планує створення франчайзингової мережі шаурмових DönerMarket загальною кількістю близько 2 тис. торговельних точок, кожна з яких обійдеться франчайзі у $8−10 тис.

"Ми хочемо полегшити життя людини. 69% споживачів хочуть споживати різноманітну здорову їжу, але не роблять цього, бо це потребує багато часу і грошей. Ми пропонуємо рішення "під лінощі", - наводить видання коментар Косюка.

МХП планує також до кінця 2021 року розширити мережу франчайзингових гастростудій "Секрети шефа" щонайменше до 10 закладів, які працюють із середнім чеком до EUR3 і високою швидкістю подачі.

"Ми індустріальне підприємство і розуміємо, як зробити такий ресторан ефективним і безпечним. Навесні 2021 року компанія відкриє R&D-центр, який проводитиме найскладніші дослідження і вивчатиме потреби клієнта", - повідомив голова правління МХП.

Видання з посиланням на стратега фінтех-компанії Finteum Андрія Нестерука повідомляє, що інвестори більше вірять у кулінарні, ніж просто сировинні компанії. За його словами, виробники м'яса торгуються на біржах із мультиплікатором не більше ніж 10 EBITDA, водночас мультиплікатори сервісних компаній доходять до 20-30.

"Якщо МХП вдасться змінити позиціонування з сировинної компанії на сервісну, це допоможе йому збільшити капіталізацію в рази", - уточнив Нестерук.

Як повідомлялося, МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Виробляє також зернові, соняшникову олію, продукти м’ясопереробки. На європейський ринок агрохолдинг постачає охолоджені півтуші курей, які переробляють, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Виручка МХП за дев'ять місяців 2020 року знизилася на 6% - до $1,41 млрд. Агрохолдинг отримав $109 млн чистого збитку проти $276 млн чистого прибутку за дев'ять місяців 2019 року. Це пов'язано зі збитками від курсової різниці в $191 млн за січень-вересень 2020 року порівняно з прибутком у розмірі $182 млн за січень-вересень 2019 року. EBITDA МХП за зазначений період скоротилася на 7% - до $332 млн.

Обсяги продажу курятини агрохолдингом у 2020 році зросли на 4% порівняно з 2019 роком - до 698,02 тис. тонн. МХП за аналогічний період зібрав на 30% менше врожаю зернових із 356,04 тис. га землі - 1,7 млн тонн. Зокрема, урожай кукурудзи у 2020 році знизився порівняно з 2019 роком на 34% - до 864,53 тис. тонн, пшениці - на 30% до 208,14 тис. тонн, рапсу - на 34%, до 80,70 тис. тонн, сої - на 57%, до 43,19 тис. тонн за зростання врожаю насіння соняшнику на 9% - до 261,89 тис. тонн. Урожай інших зернових (включно з ячменем, житом, цукровим буряком, сорго) скоротився на чверть - до 248,47 тис. тонн.

Засновником, мажоритарним акціонером і головою правління МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада прийняла в 1-му читанні законопроект про випуск ОВДП на 20 млрд грн для реалізації президентської програми "Доступна іпотека"

Суд переніс на 25 квітня розгляд позову про повернення акцій ПриватБанку Коломойському

Sales of hryvnia govt bonds at auctions fall to UAH 216 mln

Ціна біткойна перевищила $63 тис. напередодні IPO Coinbase

"Енергоатом" може вимагати компенсації у держави за виконання ПСО із забезпечення е/е населення - Котін

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

Мінрегіон розробив проекти порядків визначення вартості будівництва, проектних робіт та їхньої експертизи

Суд переніс на 27 квітня розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Госпсуду за позовами НЗФ

Курс біткойна поставив новий рекорд, здолавши позначку в $62 тис.

Шмигаль доручив міністерствам розробити модель забезпечення суспільних інтересів у роботі ринку газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА