19:43 03.03.2021

Енергорегулятор має намір зобов'язати газопостачальників пропонувати населенню базові річні пакети на травень-квітень

2 хв читати
Енергорегулятор має намір зобов'язати газопостачальників пропонувати населенню базові річні пакети на травень-квітень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) має намір зобов'язати всіх постачальників газу пропонувати побутовим споживачам базовий річний пакет терміном дії з 1 травня до 30 квітня.

"Постачальник, що постачає або планує постачати газ побутовим споживачам, зобов'язаний розмістити на власному сайті та пропонувати всім побутовим споживачам базову річну пропозицію терміном дії з 1 травня до 30 квітня наступного року", - зазначено у проекті змін до правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП №2496 від 30 вересня 2015 року.

Як наголошується в обґрунтуванні до проекту, схвалення якого планується на засіданні регулятора 5 березня, його ухвалення дасть змогу побутовим споживачам купувати газ протягом року за фіксованою ціною, що убезпечить їх від коливань цін на ринку.

Згідно з проектом змін до правил постачання газу, постачальники будуть зобов'язані оприлюднювати на власних сайтах ціну ресурсу, що постачається в рамках базової річної пропозиції, до 25 квітня кожного року.

Термін дії базового річного пакета не залежить від початку постачань споживачеві і триває до 30 квітня, випливає з проекту. При цьому постачальник не зможе змінювати ціну постачання в рамках річного пакета протягом періоду його дії.

Водночас постачальники матимуть можливість пропонувати інші позиції побутовим споживачам, розміщуючи їх на сайті у такий спосіб, щоб була можливість однозначно визначити, яка з них є базовою річною.

Під час постачання природного газу в рамках базової річної пропозиції оплата рахунку постачальника має бути здійснена не пізніше ніж 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Передбачається, що проект постанови про внесення змін до правил постачання газу і, відповідно, до типового договору про його постачання набуде чинності з 1 квітня поточного року.

Як повідомлялося, у Кабінеті Міністрів припускали можливість запуску річних контрактів на газ вже у другому кварталі 2021 року.

Глава уряду Денис Шмигаль також доручив голові НКРЕКП провести нараду з представниками теплокомуненерго для обговорення механізмів запуску річного продукту для ТКЕ.

Як наголосив Шмигаль, населення не має щомісяця відслідковувати, як змінюються ціни на ринку газу, тому річний продукт, який, за його словами, використовують всі розвинені країни, захистить населення від різких коливань цін.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд переніс на 25 квітня розгляд позову про повернення акцій ПриватБанку Коломойському

Sales of hryvnia govt bonds at auctions fall to UAH 216 mln

Ціна біткойна перевищила $63 тис. напередодні IPO Coinbase

"Енергоатом" може вимагати компенсації у держави за виконання ПСО із забезпечення е/е населення - Котін

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

Мінрегіон розробив проекти порядків визначення вартості будівництва, проектних робіт та їхньої експертизи

Суд переніс на 27 квітня розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Госпсуду за позовами НЗФ

Курс біткойна поставив новий рекорд, здолавши позначку в $62 тис.

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

На трасі Татарів - Кам’янець-Подільський на Івано-Франківщині відремонтують три мости

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА