20:43 04.03.2021

В ЄС запропонований законопроект про забезпечення рівної оплати для жінок і чоловіків за рівну працю

2 хв читати
В ЄС запропонований законопроект про забезпечення рівної оплати для жінок і чоловіків за рівну працю

Європейська комісія (ЄК) представила в четвер законодавчу пропозицію стосовно прозорості оплати праці і гарантії рівної оплати за рівну працю для жінок і чоловіків в ЄС.

"Пропозиція прозорості оплати праці - це важливий крок на шляху до дотримання принципу рівної оплати за однакову роботу чи рівноцінну працю між жінками і чоловіками. Вона дозволить працівникам відстоювати право на рівну оплату праці та покладе край гендерній упередженості в оплаті праці", - сказала, представляючи проект, комісар ЄС з питань рівності Гелена Даллі.

Законодавчу пропозицію зосереджено на двох основних елементах рівної оплати праці: на забезпеченні прозорості розміру зарплати і на поліпшенні доступу до правосуддя для жертв дискримінації у цій сфері.

У ній містяться обов'язкові вимоги до роботодавців у частині інформування кандидатів при наймі на роботу про умови та розмір зарплати, виконання цих умов у процесі роботи. Для працівників передбачені адміністративні та юридичні інструменти захисту своїх прав.

Зокрема, роботодавці, у яких працюють не менше 250 співробітників, повинні публікувати інформацію про різницю в оплаті праці жінок і чоловіків у своїй організації. Співробітники матимуть право на компенсацію за дискримінацію в оплаті праці.

У прес-релізі ЄК наголошується, що нові заходи дозволять усунути низку факторів, що сприяють розриву в оплаті праці. Це особливо актуально під час пандемії COVID-19, яка підсилює гендерну нерівність і піддає жінок більшому, ніж чоловіків, ризику бідності.

Законопроект буде направлений на затвердження до Європарламенту та Ради ЄС. Після його прийняття у держав-членів союзу буде два роки, щоб перенести його в національне законодавство.

Право на рівну оплату праці жінок і чоловіків за однакову роботу чи рівноцінну працю було основоположним принципом ЄС з моменту підписання Римського договору в 1957 році. Незважаючи на це, наголошується в прес-релізі ЄК, ефективне впровадження та правозастосування цього принципу на практиці залишається серйозною проблемою в країнах союзу.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд переніс на 25 квітня розгляд позову про повернення акцій ПриватБанку Коломойському

Sales of hryvnia govt bonds at auctions fall to UAH 216 mln

Ціна біткойна перевищила $63 тис. напередодні IPO Coinbase

"Енергоатом" може вимагати компенсації у держави за виконання ПСО із забезпечення е/е населення - Котін

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

Мінрегіон розробив проекти порядків визначення вартості будівництва, проектних робіт та їхньої експертизи

Суд переніс на 27 квітня розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Госпсуду за позовами НЗФ

Курс біткойна поставив новий рекорд, здолавши позначку в $62 тис.

Шмигаль доручив міністерствам розробити модель забезпечення суспільних інтересів у роботі ринку газу

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА