19:18 10.03.2021

Мінекономіки України оцінило падіння ВВП у січні у 2,6-2,8%

1 хв читати
Мінекономіки України оцінило падіння ВВП у січні у 2,6-2,8%

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оцінює падіння ВВП у січні 2021 року у 2,6-2,8%, свідчить оприлюднений на його сайті в середу січневий огляд економічної активності в країні.

"Чергові обмеження січневого локдауну (з 8 до 24 січня включно) викликали певне уповільнення виробничої активності більшості суб'єктів економічної діяльності, посиливши песимістичні настрої бізнесу", - зазначило міністерство.

"Як результат, скорочення ВВП оцінюється на рівні 2,6-2,8%", - йдеться в огляді.

При цьому зведений індекс виробництва (ЗІВ) у січні-2021 просів на 4% порівняно з -2,5% у січні-2020. Як пояснило Мінекономіки, основний негативний внесок у динаміку ЗІВ сформували промислове виробництво, будівництво та сільське господарство.

Міністерство прогнозує збереження негативної динаміки ВВП у першому кварталі 2021 року з урахуванням січневого локдауну та адаптивного карантину, який за ним послідував.

Відповідно до огляду, промислове виробництво у січні знизилося на 4% до січня-2020, сільське господарство - на 5,7%, транспорт - на 6,7%, будівництво - на 12,9%.

При цьому внутрішня торгівля, незважаючи на карантин, стала єдиним видом економічної діяльності, який у січні показав зростання на 0,9%, зазначило міністерство. Переважно це збільшення відбулося за рахунок роздрібного сегмента ринку, що стимулюється зростанням споживчого попиту за рахунок підтримки купівельної спроможності населення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА