20:37 12.03.2021

"Укренерго" 14 березня може почати обмежувати виробників е/е в умовах профіциту

2 хв читати
"Укренерго" 14 березня може почати обмежувати виробників е/е в умовах профіциту

ПрАТ "НЕК "Укренерго" прогнозує виникнення профіциту електроенергії в Об'єднаній енергосистемі України (ОЕС) 14 березня до 1,6 ГВт у денний час і попереджає про можливі обмеження потужності НАЕК "Енергоатом" і виробників з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), - повідомляється на сайті "Укренерго" в п'ятницю.

Згідно з прогнозним балансом "Укренерго" на 14 березня, обмеження ВДЕ в залежності від часу доби можуть скласти від 600 до 1620 МВт, обмеження АЕС - 400 МВт рівним добовим графіком.

"Розрахунки балансу потужності в ОЕС України на 14.03.2021 р. показали, що режими незбалансовані. Навіть за умови відсутності імпорту електричної енергії прогнозується профіцит потужності в нічні та денні години доби. Зважаючи на відсутність в нічні години можливості збалансувати енергосистему іншими шляхами, прогнозована потужність ВДЕ може обмежуватися до нуля, проте цього буде недостатньо для ліквідації профіцитів", - наголошують у компанії.

Крім того, як зазначає "Укренерго", 14 березня може виникнути також необхідність знижувати базову потужність, яка не задіяна у забезпеченні резервів і тому не затребувана в повному обсязі з операційної безпеки.

"Таким чином, максимальна допустима потужність АЕС, яка дозволяє забезпечити мінімально необхідні маневрові резерви на генеруючому обладнанні, що залишилось в роботі, складає близько 11 ГВт. При цьому в денній зоні профіцит потужності передбачається  до 1,6 ГВт, що може призвести до обмеження ВДЕ. На вечірній максимум обмеження ВДЕ не прогнозується", - пояснили в НЕК.

Станом на 12 березня в роботі знаходилися 12 із 15 енергоблоків АЕС з поточною потужністю 11420 МВт.

"Одна з основних причин необхідності обмежень різних груп генерації – дефіцит високоманеврених потужностей в ОЕС України та проблема невідповідності технічних можливостей генеруючого обладнання сучасним потребам енергосистеми", - резюмували в "Укренерго".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Bees Airline c 14 жовтня почне літати з Києва до Одеси

Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз'яснити банкам роботу з податковою амністією

Світовий банк називає умовою підтримки модернізації ОГТСУ роботу з воднем

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА