16:40 15.03.2021

Бізнес закликав ВР підтримати поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

2 хв читати
Бізнес закликав ВР підтримати поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

Спілка українських підприємців (СУП), Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham) закликали Верховну Раду переглянути систему оподаткування тютюнових виробів і виробів для електричного нагрівання, які містять тютюн, на користь поступового підвищення ставок акцизу.

"Щорічне 20-відсоткове підвищення ставки податку на сигарети є досить значним та потребує перегляду шляхом його розширення до 2030 року із 10% щорічним підвищенням ставок", - зазначено в спільній заяві бізнес-об'єднань.

Окрім цього, бізнес наполягає на скасуванні індексації ставок акцизу на тютюнові вироби.

Як нагадали бізнес-асоціації, з січня 2021 року відбулося підвищення ставки податку на ТВЕН (тютюнові вироби для електричного нагрівання - ІФ) на 320% відповідно до закону №466-IX про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві. Бізнес назвав таке радикальне підвищення податку тривожним сигналом, який свідчить про відхилення від зваженої і передбачуваної податкової політики.

"За попередніми оцінками експертів асоціацій, якщо не переглянути норми чинної редакції Податкового кодексу, легальний ринок ТВЕН може суттєво зменшитися, що відповідно зумовить недоотримання бюджетом запланованих доходів від акцизу на ТВЕН", - наголошується в повідомленні.

Як нагадали асоціації, парламентський комітет з питань фінансової, податкової та митної політики на засіданні 25 лютого 2021 року підтримав необхідність перегляду податку на ТВЕН. Відповідну поправку внесено до другого читання законопроекту №4278 щодо оподаткування товарів, що пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, вона передбачає поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН на 200% у 2021 році і на 30% щорічно з 2022-го до 2025 року.

"Окремо звертаємо увагу, що в країнах Європейського Союзу ставки податку на сигарети та на ТВЕН не є однаковими, натомість застосовується практика диференціації. Враховуючи це, бізнес-спільнота пропонує обговорити встановлення диференціації зазначених ставок на користь ТВЕН у подальшому після ухвалення згаданої поправки до Податкового кодексу, а також ініціювати зміни до попередньо прийнятого плану поетапного щорічного підвищення ставок податку на сигарети, передбачивши поступове щорічне збільшення ставок на 10% до 2030 року та скасування відповідно індексації на тютюнові вироби", - йдеться в повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд прибиратиме дискримінацію під час тендерних закупівель транспортних засобів - Шмигаль

Посли G7 занепокоєні відсутністю між Кабміном і наглядовою радою "Нафтогазу" спільного рішення, яке давало б змогу чинній раді виконувати свої обов'язки незалежно

Кабмін підпорядкував собі Калуську ТЕЦ

Кабмін затвердив рішення про утворення Бюро економбезпеки

"Укрзалізниця" повернула пасажирам 250 млн грн відшкодування за скасовані рейси

НАІС реалізувало можливість автоматичної реєстрації ФОП

Кабмін запропонує Раді підвищити рентні ставки, посилити адміністрування податкового боргу - прем'єр

Мінветеранів розробляє всеукраїнську платформу про "ветеранський бізнес"

Накопичувальний рівень пенсійної системи пропонується запроваджувати паралельно зі зниженням ЄСВ та ПДФО - Офіс простих рішень

Україна та США проведуть Раду з питань торгівлі та інвестицій - торгпред

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА