Інтерфакс-Україна
17:42 15.03.2021

Швейцарська ProtonEnergy припиняє постачання нафтопродуктів до України з 1 квітня

2 хв читати
Швейцарська ProtonEnergy припиняє постачання нафтопродуктів до України з 1 квітня

Швейцарська трейдерська компанія Proton Energy Group S.A. припиняє постачання нафтопродуктів до України з 1 квітня, повідомив у понеділок enkorr із посиланням на відповідний лист компанії своїм українським контрагентам.

"Із глибоким сумом повідомляємо вам, що Proton Energy Group SA ухвалила рішення припинити співпрацю та припинити постачання нафтопродуктів на український ринок із 1 квітня 2021 року... Просимо вас вважати цей лист офіційним повідомленням про розірвання контракту. Додаємо угоду про розірвання договору для вашого затвердження та підписання", - йдеться у листі Proton, текст якого є у enkorr.

Proton пояснює причини свого рішення діями української влади.

"На початку березня 2021 року компанія отримала інформацію від одного з членів Нафтогазової Асоціації України про те, що Служба безпеки України настійно рекомендує учасникам українського паливного ринку не співпрацювати з Proton Energy Group SA та утримуватися від купівлі нафтопродуктів у компанії", - йдеться у листі.

Крім того, як пояснюють у Proton, на рішення трейдера вплинули події минулого тижня щодо мережі АЗС Glusco, що належить Glusco Energy SA, а також арешт українською владою технологічного обсягу дизельного палива у трубопроводі, який належить компанії, у лютому 2021 року.

"У результаті вищезазначених... дій української влади у вас можуть бути затримки і/або відмова у митному оформленні нафтопродуктів, що постачає компанія до українського кордону. Компанія зазнає фінансових втрат через арешт свого дизельного палива і хотіла б уникнути такої ситуації для вашого бізнесу", - резюмували у Proton.

Відповідно до Єдиного держреєстру юридичних осіб і осіб-підприємців, засновниками ТОВ "Глуско Україна" є компанії Glusco Energy Limited і Glusco Energy Management Company Limited (обидві - Кіпр). Кінцевий бенефіціарний власник - громадянин Ізраїлю Нісан Мойсеєв.

Роздрібна мережа АЗК Glusco в Україні налічує 127 автозаправних комплексів і шість нафтобаз. Керівник компанії - Борис Ганджа.

Glusco Energy S.A. входить до групи Proton Energy Group S.A.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скасував економічні санкції проти Сирії – Каллас

Американські кредитори Одеського зернового терміналу повідомили про арешт їх опонента та співвласника GNT

Київ переходить в активну фазу роботи над винятком ЄС для України по CBAM - торгпред

Ціни на житло в Україні у I кв.-2025 року зросли на 11,2%

BGV провела успішне тестування прототипу батарейки з українського графіту

Нардепка Южаніна закликала Мінекономіки скоротити терміни розслідування скарг бізнесу про демпінг

Механізм антидемпінгових мит більш ефективний для захисту вітчизняного виробника - голова "Укрцементу"

"Енергоатом" за I кв.-2025 отримав 12,15 млрд грн чистого прибутку

Зеленський запропонував Трампу угоду про вільну торгівлю України та США – торгпред України

Honda за шість років скоротить інвестиції в сегмент електромобілів більше ніж на $20 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА