Інтерфакс-Україна
18:53 15.03.2021

Більшість українських компаній під час пандемії перейшли на гібридний робочий процес - опитування AmCham

2 хв читати
Більшість українських компаній під час пандемії перейшли на гібридний робочий процес - опитування AmCham

На гібридний робочий процес під час пандемії перейшли 82% компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (AmCham), свідчить проведене серед їхніх керівників і топ-менеджерів опитування, водночас 40% респондентів фіксують зростання доходів за рік локдауну, а 37% - зниження.

"Для 43% компаній-членів, які висловлюють стриманий оптимізм щодо ведення бізнесу та потенційних інвестицій в Україну в 2021 році, ключові перешкоди залишаються незмінними. Бізнес-спільнота закликає уряд забезпечити верховенство права, захистити населення від COVID-19 і боротися з корупцією", - сказав президент AmCham в Україні Андрій Гундер у понеділок, представляючи результати дослідження, проведеного з 22 лютого до 9 березня спільно з компанією "Citi Україна".

Згідно з опитуванням, 56% респондентів зазначили, що їхнім компаніям вдалося зберегти кількість співробітників, 24% найняли нових працівників, 20% пішли на скорочення кількості співробітників.

Ще 19% респондентів повідомили, що їхні компанії збільшили інвестиції в Україні під час локдауну, тоді як 15% зменшили.

Крім цього, опитування, націлене на оцінку впливу року локдауну на бізнес в Україні, також показало інші зміни ведення бізнесу під час пандемії: 63% диджиталізували робочі процеси, 49% розробили нові стратегії антикризового управління, ще 47% опитаних компаній впровадили стійкі моделі обслуговування клієнтів за будь-яких обставин.

Говорячи про те, що непокоїть бізнес, 66% респондентів назвали відсутність верховенства права, 54% заявили про корупцію, 45% - відсутність програми реформ. Водночас 62% не задоволені роботою уряду у боротьбі з COVID-19, тоді як задоволеність роботою в цьому напрямі висловили 18%.

Що стосується підтримки бізнесу під час локдауну, 60% заявили про незадоволення нею, а 11% задоволені заходами підтримки.

Серед найбільших викликів для співробітників опитані назвали емоційне вигорання (59%), недостатність командної роботи (44%), дефіцит спілкування (42%), цифрову втому (36%).

Топ-3 ключових занепокоєння щодо ведення бізнесу в 2021 році - це неясність щодо вакцин проти COVID-19 (69%), продовження локдауну (57%) і безпека співробітників (47%).

Як показало опитування, в середньому від 5% до 30% співробітників компаній-членів AmCham перенесли COVID-19, 59% респондентів планують популяризувати вакцинацію серед співробітників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

МВФ нагадує про критичну важливість антикорупційної інфраструктури та анонсує дискусію щодо фінпотреб України

З $35 млрд потреби у зовнішньому фінансуванні підтверджено поки що $22 млрд - Пишний

Кияни у I пів.-2025 сплатили 29 млн грн за відновлення електропостачання після відключення за борги – YASNO

Україна готова відкрити в Єгипті регіональний логістичний штаб

Нацбанк знизив прогноз зростання ВВП України до 2,1% у 2025 році та 2–3% у 2026–2027 рр.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА