Інтерфакс-Україна
18:54 18.03.2021

Профільний комітет Ради рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект про банкрутство для держпідприємств ОПК

2 хв читати
Профільний комітет Ради рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект про банкрутство для держпідприємств ОПК

Парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект №2786, який пропонує зробити виняток із Кодексу про банкрутство для держпідприємств оборонно-промислового комплексу, повідомила заступник голови комітету й автор законопроекту Роксолана Підласа (фракція "Слуга народу").

"Якщо Рада підтримає, то керуватиме санацією директор підприємства за участю арбітражного керуючого. Законопроект збалансує інтереси нацбезпеки та кредиторів", - пояснила вона в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Нині згідно з чинним законодавством керуючим санації є арбітражний керуючий.

"Це може створити деякі проблеми. Арбітражний керуючий мотивований якнайшвидше покрити борги перед комітетом кредиторів замість відновлення роботи підприємства, укладення нових контрактів і розширення виробництва. У країні, яка воює, де держоборонзамовлення має велике значення, ми зацікавлені в тому, щоб оборонні державні підприємства відновлювали платоспроможність, а не розпродували виробничі потужності за борги", - зазначила народний депутат.

При цьому законопроект передбачає, що арбітражний керуючий залишатиметься на підприємстві і спільно з директором прийматиме важливі фінансові рішення, але виробництвом, контрактами, держоборонзамовленням займатиметься директор підприємства.

Окрім зазначеного проекту закону комітет також підтримав депутатський законопроект №5010, який пропонує тимчасово заборонити відкривати провадження про банкрутство юросіб, виробничі потужності яких залишилися на непідконтрольних територіях, повідомила Підласа.

"Це створює можливості рейдерського захоплення виробничих комплексів через механізм банкрутства", - зазначила вона.

"На вимогу кредиторів, які часто пов'язані з РФ або самі є громадянами і юрособами РФ, у судах порушуються справи про банкрутство підприємств з ОРДЛО. Суд задовольняє позови, й на виконання судового рішення відбуваються торги, на які виставляються виробничі потужності на неконтрольованих територіях. Так майно можна отримати під контроль за значно зниженою ціною", - додала нардеп.

За її словами, комітет також рекомендував ухвалити в другому читанні законопроект про порядок обчислення часу в Україні (№4101) щодо скасування переходу на літній і зимовий час в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індекс українських акцій у Варшаві підскочив на 11,4% напередодні зустрічі у Лондоні щодо умов можливої угоди з РФ

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Закупівлі ЗСУ з держбюджету в березні зросли до 89,4 млрд грн, виплати військовим - до 92 млрд грн - Мінфін

Нацбанк України погодив продаж Ідея Банку Тігіпку

Зростання економіки в Україні в І кв.-2025 склало 1,1% - ІЕД

"Укрнафта" приєдналася до Глобального договору ООН

Майже 70 енергокомпаній в Україні отримали допомогу з Фонду підтримки енергетики обсягом EUR1,2 млрд – Міненерго

"Укрнафта" готова подати в суд за відхилення на конкурсі її пропозиції з будівництва майже 70 МВт потужності – голова комісії

МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП у 2025р до 2,8%, для України підтвердив 2%

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА