Інтерфакс-Україна
08:32 26.03.2021

Мексика після перегляду вирішила продовжити дію раніше введених обмежень на імпорт листового г/к прокату з РФ і України ще на 5 років

3 хв читати
Мексика після перегляду вирішила продовжити дію раніше введених обмежень на імпорт листового г/к прокату з РФ і України ще на 5 років

Секретаріат з економіки (Secretaría de Economía) Мексики в рамках завершення адміністративної процедури перегляду дії компенсаційних мит на гарячекатаний листовий прокат з вуглецевої сталі походженням з України та Росії вирішив продовжити дію обмежень ще на 5 років.

Як йдеться в повідомленні від 23 березня поточного року на сайті офіційного бюлетеня уряду Мексики (Diario Oficial de Federacion, DOF), перегляд обмежень проводився в зв'язку з закінченням терміну дії раніше введених заходів.

У резолюції нагадується, що компенсаційні мита на листовий г/к прокат Мексика впровадила 28 березня 2000 у розмірі 30,31% для РФ і 46,66% для України. Після цього 17 березня 2006 було опубліковано рішення щодо продовження цих мит. Після чергового перегляду 8 вересня 2011 року було прийнято рішення про зниження мит до 21% для РФ і 25% для України. 28 січня 2016 року було прийнято рішення продовжити дію мит.

До того ж Мексика в травні 2013 року порушила розслідування за підозрою в ухилянні від сплати імпортерами мит на прокат вуглецевої сталі з РФ і України шляхом поставок аналогічної продукції з додаванням бору. Розслідування ініціювала мексиканська сталеливарна група Altos Hornos de Mexico (AHMSA).

21 березня 2014 року Мексика опублікувала рішення про ухилення компаніями України і Росії від сплати мит на прокат вуглецевої сталі шляхом поставок до цієї країни аналогічної продукції з додаванням бору. При цьому було накладене компенсаційне мито розміром 21% на російську продукцію з додаванням бору.

28 серпня 2019 року опубліковано повідомлення про майбутнє завершення дії мит, у разі неподання заперечень з боку національних виробників. Однак національні виробники г/к прокату Ahmsa і Ternium Mexico 19 і 20 лютого 2020 року знову подали скарги з проханням про чергове продовження дії мит на продукцію з РФ і України. В рамках перегляду розглядався період, запропонований двома мексиканськими компаніями - з 1 січня до 31 грудня 2019 р. Він порівнювався з періодом з 1 січня 2015 року до 31 грудня 2019 року.

Після отримання відповідей з РФ і України в рамках процедури перегляду 15 грудня 2020 року відбулись громадські слухання за цією процедурою за участю AHMSA, Ternium, міністерства Росії та посольства України.

Під час процедури перегляду констатувалося, що поставки в аналізований період з України в Мексику були відсутні, а з РФ були нижче 3%. Тому використовувалася статистика поставок з цих країн у всьому світі. При цьому AHMSA і Ternium стверджували, що у Росії і України високий експортний потенціал, вони мають вільні виробничі потужності, що дозволить їм збільшити експорт г/к листа на ринок Мексики в разі скасування компенсаційних обмежень, витісняючи національних виробників країни.

Комісія із зовнішньої торгівлі Мексики 4 березня 2021р розглянула проект рішення, який підтримала більшість її членів, доручивши секретаріату видати відповідну резолюцію. Резолюція передбачає продовження чинних компенсаційних обмежень на продукцію з України і РФ ще на 5 років, починаючи з 29 березня минулого, 2020 року.

Таким чином, наразі діють мита при поставках г/к листа з України розміром 25%, з РФ - 21%.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА