Інтерфакс-Україна
12:57 26.03.2021

На порядку денному позачергового засідання Ради очікуються законопроекти про підтримку ФОП і про перелік заборонених до приватизації підприємств

2 хв читати
На порядку денному позачергового засідання Ради очікуються законопроекти про підтримку ФОП і про перелік заборонених до приватизації підприємств

Верховна Рада на позачерговому засіданні може розглянути поряд із законопроектами про амністію капіталів (5155, 5156) і компенсацію фізособам-підприємцям та співробітникам підприємств, що постраждали через локдаун (5300), також законопроекти про розблокування приватизації 4543, про посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки (4157) і про перелік заборонених до приватизації підприємств (4020), повідомила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа ("Слуга народу").

"Очікується, що найближчим часом президент скерує до Верховної Ради листа з проханням скликати ще одне позачергове засідання, щоб розглянути невідкладні законопроекти. По-перше, законопроект про компенсацію в розмірі 8 тис. грн для ФОП і співробітників підприємств, які змушені закритися через локдаун в областях червоної зони", - сказала Підласа агентству в п'ятницю.

На порядку позачергового засідання також очікується проект закону 4020 про перелік держкомпаній, заборонених до приватизації повністю або в яких заборонено відчужувати контрольний пакет акцій, що належить державі, додала Підласа.

"Президент може запропонувати також ВР розглянути законопроекти про амністію капіталів (5155, 5156), про посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки (4157) і законопроект про розблокування великої приватизації (4543)", - додала народний депутат.

За її словами, терміновість розгляду законопроекту 4543 пояснюється тим, що держбюджет на 2021 рік передбачає надходження 12 млрд грн від приватизації, з яких 9 млрд грн, за розрахунками Фонду державного майна, мають надійти від продажу об'єктів великої приватизації.

"Водночас підготовка одного об'єкта до залучення інвестора триває 9-12 місяців. Якщо терміново не дозволити ФДМ розпочати підготовку об'єктів, уряду доведеться залучати ще більше запозичень цього року", - пояснила депутат.

Обидва позачергових засідання, як очікується, відбудуться в один день, зазначила Підласа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА