16:27 30.03.2021

Україна планує переговори із США про рефінансування в 2021 році євробондів на $1 млрд під гарантії США - міністр фінансів

2 хв читати
Україна планує переговори із США про рефінансування в 2021 році євробондів на $1 млрд під гарантії США - міністр фінансів

Початок роботи нової адміністрації США дає можливість порушити питання щодо виділення США в 2021 році нових гарантій за єврооблігаціями України на $1 млрд, що дасть змогу рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"…ми отримали можливість знову порушити це питання в частині переговорів із нашими міжнародними партнерами. І як тільки у нас буде якийсь результат, ми вам повідомимо окремо", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Марченко нагадав, що держбюджет-2021 передбачає зовнішні запозичення майже на 180 млрд грн (майже $6,5 млрд за поточним курсом) із зовнішніх джерел. Він наголосив, що ключовим пріоритетом є отримання їх від таких інституціональних інвесторів, як Міжнародний валютний фонд, ЄС та Світовий банк.

Як повідомлялося, Україна 23 вересня 2016 року розмістила п'ятирічні євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%. Організатори розміщення - Citi, JP Morgan та Morgan Stanley.

Перед цим Україна та США в червні того самого року підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд. Кошти планувалося використати на соціальну підтримку найуразливіших верств населення.

Перший випуск п'ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Дохідність тоді на 28 базисних пунктів перевищила дохідність держоблігацій США і становила 1,844% річних. Організаторами стали JP Morgan та Morgan Stanley.

Через рік, у травні 2015 року, Україна знову розмістила п'ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США із дохідністю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисні пункти. Організаторами операції стали Citi, JP Morgan та Morgan Stanley.

Згідно з даними агентства, у період адміністрації Дональда Трампа спроби добитися виділення таких гарантій для рефінансування перших двох випусків завершилися безрезультатно. Їх було погашено вчасно та в повному обсязі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ виключив з держреєстру фінустанов чотири страхові компанії

Загальний фонд держбюджету України у квітні-2021 зведений із профіцитом 4,2 млрд грн, дефіцит за 4-міс.-2021 - 29,4 млрд грн

Голова "Укртрансгазу" про накопичені перед минулою зимою рекордні запаси газу: "Там зійшлося все"

ЄІБ виділить Україні EUR58 млн на модернізацію системи профтехосвіти

Майже третину виручки "Укртрансгазу" від послуг зберігання у 2020 р. принесли нерезиденти - глава компанії

"Євросолідарність" вимагає від Кабміну скасувати нововведення в оформленні субсидій

Правління "Нафтогазу" закликало Кабмін урегулювати ситуацію з наглядовою радою, яка подала у відставку

Єврокомісія запропонувала обмежити доступ на ринок ЄС іноземних компаній, які субсидує держава

"Укренерго" вважає за необхідне підвищити тариф на передачу е/е з 1 серпня на 21% − до 355,55 грн/МВт-год

Бізнес у квітні погіршив оцінку перспектив у відповідь на посилення карантинних обмежень і зростання невизначеності - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА