Інтерфакс-Україна
20:20 30.03.2021

Ощадбанк оскаржить вердикт суду в Парижі щодо скасування рішення арбітражу про виплату Росією $1,3 млрд

2 хв читати
Ощадбанк оскаржить вердикт суду в Парижі щодо скасування рішення арбітражу про виплату Росією $1,3 млрд

Ощадбанк планує негайно оскаржити рішення апеляційного суду Парижа про відсутність у арбітражу юрисдикції у справі про відшкодування українському банку $1,3 млрд збитків від анексії Криму.

"Ощадбанк вважає таке рішення апеляційного суду з точки зору права помилковим і таким, що суперечить сформованій прецедентній практиці як у Франції, так і в інших європейських країнах. Банк планує негайно оскаржити це рішення", - йдеться в повідомленні прес-служби у вівторок.

На думку Ощадбанку, при винесенні рішення Паризький апеляційний суд не врахував особливості захисту прав інвесторів відповідно до міжнародних угод і їх співвідношення із засобами захисту, які пропонує арбітраж.

У банку додали, що зараз розглядається питання про правильність застосування процесуального законодавства і обсягу повноважень апеляційного суду.

"Ми впевнені, що в наступній інстанції рішення апеляційного суду буде скасовано і рішення Міжнародного трибуналу від 26 листопада 2018 про відшкодування Російською Федерацією збитків, викликаних анексією Криму, на користь Ощадбанку залишиться в силі, як це було зроблено в інших інвестиційних справах за участю Російської Федерації ", - наголошується в релізі.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Парижа 30 березня підтримав позицію Мін'юсту РФ про відсутність юрисдикції у арбітражу за позовом українського Ощадбанку на $1,3 млрд. "Зокрема, РФ вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме, кримське відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у зв'язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій", - стверджує Мін'юст РФ.

Ощадбанк засновано у 1991 році. Його єдиним власником є держава. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2021 року за розміром загальних активів Ощадбанк посідав друге місце (268,753 млрд грн) серед 73 банків, що діяли в країні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські аграрії опанують європейські вимоги і стануть частиною європейської агроспільноти не пізніше 2035р - думка

Валютні інтервенції НБУ впали за тиждень на 40,6% на фоні збільшення купівлі валюти населенням

НБУ відкликав ліцензію СК "Джерело страхування" та виключив страховика з Держреєстру фінустанов

Лідери українського ритейлу в І півріччі збільшили виручку на 17% - дослідження

GORO Mountain Resort відкрив для інвестицій другий готель комплексу ONDE

В НБУ вірять в побудову в Україні локального ринку капіталу

Фонд гарантування вкладів фізосіб повернув зі США близько $44 млн Промінвестбанку

"Кернел" у 2025ФР збільшив чистий прибуток на 42%, у 2026р відновить "ТрансБалкТермінал" та розвиватиме ВДЕ

ОПЕК+ у листопаді збільшить квоту з видобутку на 137 тис. б/д, але з урахуванням компенсацій зростання має бути більш помірним

Кабмін ввів у наглядову раду УЗ колишню єврокомісарку Беньковську та ексочільника ДФС Мокляка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА