20:25 02.04.2021

АМКУ рекомендував 16 пов'язаним з "РГК" постачальникам забезпечити конкурентну ціну газу для населення

2 хв читати
АМКУ рекомендував 16 пов'язаним з "РГК" постачальникам забезпечити конкурентну ціну газу для населення

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував 16 постачальникам газу, які належать операторам газорозподільних мереж (ОГС) "Регіональної газової компанії" ("РГК"), забезпечити встановлення конкурентних ринкових цін на газ для населення з 1 квітня, а також своєчасно інформувати споживачів у разі зміни ціни.

Рекомендації АМКУ закріплені відповідним рішенням "Про здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції" від 23 березня, оприлюдненим на офіційному веб-порталі комітету.

"У разі зміни цін на природний газ вжити заходів щодо своєчасного інформування побутових споживачів до введення їх у дію. Вжити заходів зі встановлення з 1 квітня 2021 цін на природний газ на рівні, який існував би в умовах значної конкуренції на ринку постачань природного газу побутовим споживачам", − ідеться в рекомендаціях АМКУ.

Рекомендації стосуються компаній "Вінницягаз збут", "Волиньгаз збут", "Дніпропетровськгаз збут", "Житомиргаз збут", "Закарпаттягаз збут", "Запоріжжягаз збут", "Івано-Франківськгаз збут", "Київоблгаз збут", "Львовгаз збут", "Миколаївгаз збут", "Рівнегаз збут", "Сумигаз збут", "Харківгаз збут", "Хмельницькгаз збут", "Чернівцігаз збут" і "Чернігівгаз збут".

За інформацією АМКУ, засновниками всіх зазначених компаній зі 100-відсотковою часткою в статутному капіталі є відповідні регіональні оператори газорозподільних мереж (ГРМ), які входять до групи "РГК".

Згідно з оцінками Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комуслуг (НКРЕКП), у третьому кварталі 2020 року близько 73% обсягів постачань природного газу населенню здійснювали постачальники, контрольні пакети акцій яких є власністю операторів ГРМ, об'єднаних під брендом "Регіональна газова компанія".

"Встановлення цін на газ на рівні вищому, ніж той, який існував би в умовах значної конкуренції на ринку постачань газу побутовим споживачам, а також несвоєчасне інформування споживачів щодо зміни ціни можуть призводити до порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем", − наголошує АМКУ.

Як повідомлялося, всі 16 зазначених компаній встановили на квітень ціну газу для населення 6,99 грн/куб. м, яка відповідає граничній ціні газу для побутових споживачів, що діяла в січні-березні.

На тлі зростання цін на газ на європейських ринках через значні холоди Кабінет Міністрів України постановою №25 від 18 січня 2021 року впровадив граничну ціну газу для побутових споживачів (населення) розміром 6,99 грн/куб. м у лютому-березні 2021 року. Для можливості встановлення граничної ціни на природний газ уряд вніс його до переліку соціально значущих товарів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА