Інтерфакс-Україна
16:05 05.04.2021

Міненерго та катарська Qatar Petroleum підписали меморандум про енергетичну співпрацю

1 хв читати

Міністерство енергетики України та Qatar Petroleum - державна компанія Катару, що здійснює нафтогазову діяльність, у понеділок підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо енергетичного співробітництва, повідомила прес-служба Міненерго.

З боку України документ підписав в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко, з боку Катару - президент та генеральний директор компанії Qatar Petroleum, державний міністр з енергетики Саад бін Шеріда Аль-Каабі.

"Співпраця у нафтогазовій сфері України та Катару - перспективна і важлива для нашої країни. Катар є одним із найбільших виробників газу у світі і має цінний досвід та значні фінансові ресурси для інвестицій у розвідку та видобуток газу в Україні", - заявив глава Міненерго Вітренко, який на сьогодні перебуває з візитом у столиці Катару Досі у складі української делегації на чолі з президентом України.

Крім того, за його словами, співпраця з Катаром має для Києва принципове значення з точки зору диверсифікації джерел постачань газу до України.

Відповідно до меморандуму, держави мають намір розвивати співпрацю, зокрема у сферах інвестицій із Катару в розвідку та видобуток газу в Україні, а також постачань газу (ЗПГ - зрідженого природного газу/LNG - liquefied natural gas) з Катару до України.

Меморандум діятиме протягом трьох років і може бути автоматично продовжений на такий самий період.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нова пошта" планує у 2026р розвиток кешбеку у програмі лояльності

УЗ отримає від Швейцарії матеріали для відновлення та модернізації колій і електромереж на суму близько EUR29 млн

Товарообіг мережі "АТБ" в 2025р. виріс на 18%

ЄБА закликає зберегти діючий механізм фінансування системних обмежень в енергетиці

Для посилення енергонезалежності ОСББ розглядають можливість створення автономних систем водо- та теплопостачання

НБУ порадив банкам обмінюватися даними про клієнтів з фінмонпроблемами та навів "схеми" обходу ФОП-обмежень

Україна у 2025р збільшила імпорт овочів борщового набору більш ніж вдвічі

Голова енергокомітету Ради розраховує на остаточне формування НР "Енергоатому" до кінця тижня

Україна у 2025р. наростила імпорт томатів на третину, огірків – на 46,3%

Україна у 2025р наростила імпорт картоплі у 2,4 рази — до 124 тис. тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА