Інтерфакс-Україна
12:21 06.04.2021

Кількість претендентів на статус АЕО у 2022 році значно зросте в результаті нових спрощень - думка

3 хв читати
Кількість претендентів на статус АЕО у 2022 році значно зросте в результаті нових спрощень - думка

Кількість компаній-претендентів на статус авторизованого економічного оператора (АЕО) може значно збільшитися наступного року, оскільки буде скасовано митні декларації типу ЕА, водночас кількість компаній, які можуть проходити оцінку одночасно, буде обмежена, повідомила керівник практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні Віта Мірошниченко.

"На мою думку, нині найбільш вдалий час підготуватися до отримання статусу АЕО і пройти оцінювання відповідності. Кількість охочих може зрости наступного року, коли буде скасовано митні декларації типу ЕА, при цьому до 7 листопада 2022 року кількість компаній, які зможуть проходити оцінку одночасно, буде обмежена до 30", - сказала вона в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Як підкреслила Мірошниченко, законодавство не обмежує кількість компаній, які можуть подати заяву для авторизації АЕО, але в перші три роки є обмеження на одночасне проходження оцінки відповідності критеріям АЕО. В даний час митні органи можуть перевіряти не більше 20 компаній одномоментно.

"Однак ми бачимо, що таке навантаження на митні органи навряд чи стане реальністю, перш за все, через високі вимоги до заявників", - вказують у PwC, де найближчим часом мають намір представити безкоштовний онлайн-довідник для підготовки бізнесу до отримання авторизації.

Як вказала експерт PwC, після подачі заяви на отримання статусу АЕО попередній розгляд документів триває 30 днів. Ще 120 днів дається на процедуру оцінки відповідності з можливістю ще на місяць продовжити її за заявою компанії або за рішенням митниці. Таким чином, процес проведення оцінки відповідності може тривати 150-180 днів.
"Наш досвід показує, що процес підготовки компанії до подання заяви займає від шести до десяти місяців, тому я називаю підготовку до отримання статусу АЕО проектом року. Компанії, які планують відкласти отримання статусу, мають враховувати цей час на підготовку", - пояснила Мірошниченко.

"Ми очікуємо, що успішний досвід отримання першої авторизації спонукатиме компанії до отримання статусу АЕО. Нині PwC супроводжує декілька компаній у підготовці до отримання цього статусу", - додала експерт.

Водночас нагадала: статус АЕО дає компаніям суттєві переваги під час виконання митних формальностей відразу після успішної авторизації. Після отримання статусу АЕО компанія може отримати дозволи на використання спеціальних спрощень залежно від типу авторизації (АЕО-Б і АЕО-С).

"Серед таких переваг для обох типів статусу АЕО-Б та АЕО-С - виконання митних формальностей у першочерговому порядку, зниження рівня ризику для визначення митних формальностей, використання національного логотипу АЕО", - зазначила експерт.

Окрім того, в PwC допускають, що така перевага, як спеціальна смуга руху в пункті пропуску, стане доступною не раніше 2023 року. "Також сподіваюся, що до моменту отримання першої авторизації типу АЕО-Б буде реалізована процедура завчасного оповіщення про те, що вантаж був обраний для митного огляду, яка ще не працює на практиці", - додала Мірошниченко.
Що стосується типу АЕО-С, то компанія з таким статусом отримує доступ до використання загальної фінансової гарантії, випуску за місцем розташування, процедури спрощеної декларації та самостійного накладення пломб спецтипу.
Як повідомлялося, Державна митна служба надала виробнику тютюнових виробів JTI Україна (ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна") статус АЕО-С. Компанія стала першим АЕО в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА