12:21 06.04.2021

Кількість претендентів на статус АЕО у 2022 році значно зросте в результаті нових спрощень - думка

3 хв читати
Кількість претендентів на статус АЕО у 2022 році значно зросте в результаті нових спрощень - думка

Кількість компаній-претендентів на статус авторизованого економічного оператора (АЕО) може значно збільшитися наступного року, оскільки буде скасовано митні декларації типу ЕА, водночас кількість компаній, які можуть проходити оцінку одночасно, буде обмежена, повідомила керівник практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні Віта Мірошниченко.

"На мою думку, нині найбільш вдалий час підготуватися до отримання статусу АЕО і пройти оцінювання відповідності. Кількість охочих може зрости наступного року, коли буде скасовано митні декларації типу ЕА, при цьому до 7 листопада 2022 року кількість компаній, які зможуть проходити оцінку одночасно, буде обмежена до 30", - сказала вона в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Як підкреслила Мірошниченко, законодавство не обмежує кількість компаній, які можуть подати заяву для авторизації АЕО, але в перші три роки є обмеження на одночасне проходження оцінки відповідності критеріям АЕО. В даний час митні органи можуть перевіряти не більше 20 компаній одномоментно.

"Однак ми бачимо, що таке навантаження на митні органи навряд чи стане реальністю, перш за все, через високі вимоги до заявників", - вказують у PwC, де найближчим часом мають намір представити безкоштовний онлайн-довідник для підготовки бізнесу до отримання авторизації.

Як вказала експерт PwC, після подачі заяви на отримання статусу АЕО попередній розгляд документів триває 30 днів. Ще 120 днів дається на процедуру оцінки відповідності з можливістю ще на місяць продовжити її за заявою компанії або за рішенням митниці. Таким чином, процес проведення оцінки відповідності може тривати 150-180 днів.
"Наш досвід показує, що процес підготовки компанії до подання заяви займає від шести до десяти місяців, тому я називаю підготовку до отримання статусу АЕО проектом року. Компанії, які планують відкласти отримання статусу, мають враховувати цей час на підготовку", - пояснила Мірошниченко.

"Ми очікуємо, що успішний досвід отримання першої авторизації спонукатиме компанії до отримання статусу АЕО. Нині PwC супроводжує декілька компаній у підготовці до отримання цього статусу", - додала експерт.

Водночас нагадала: статус АЕО дає компаніям суттєві переваги під час виконання митних формальностей відразу після успішної авторизації. Після отримання статусу АЕО компанія може отримати дозволи на використання спеціальних спрощень залежно від типу авторизації (АЕО-Б і АЕО-С).

"Серед таких переваг для обох типів статусу АЕО-Б та АЕО-С - виконання митних формальностей у першочерговому порядку, зниження рівня ризику для визначення митних формальностей, використання національного логотипу АЕО", - зазначила експерт.

Окрім того, в PwC допускають, що така перевага, як спеціальна смуга руху в пункті пропуску, стане доступною не раніше 2023 року. "Також сподіваюся, що до моменту отримання першої авторизації типу АЕО-Б буде реалізована процедура завчасного оповіщення про те, що вантаж був обраний для митного огляду, яка ще не працює на практиці", - додала Мірошниченко.
Що стосується типу АЕО-С, то компанія з таким статусом отримує доступ до використання загальної фінансової гарантії, випуску за місцем розташування, процедури спрощеної декларації та самостійного накладення пломб спецтипу.
Як повідомлялося, Державна митна служба надала виробнику тютюнових виробів JTI Україна (ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна") статус АЕО-С. Компанія стала першим АЕО в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА