10:08 07.04.2021

НБУ дотримується стратегії мінімізації участі на валютному ринку

2 хв читати
НБУ дотримується стратегії мінімізації участі на валютному ринку

Національний банк України (НБУ) дотримується стратегії мінімізації участі на валютному ринку з огляду на збалансованість останнього, повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

"У нас пропозиція і попит із початку року майже збалансовані. За аналогічний період із 1 січня до 15 березня 2020 року НБУ виходив з інтервенціями 34 рази, у 2019-му - 39 разів, а в цьому – лише 10. Тобто ринок збалансований, а ми повністю дотримуємося стратегії поступової мінімізації участі НБУ на валютному ринку", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами голови НБУ, на стабільність валютного ринку вказує також поведінка населення, зокрема значне збільшення у лютому чистого продажу населенням готівкової та безготівкової валюти ($270 млн) проти чистої купівлі в лютому ($9 млн).

Він додав, що залишки ОВДП у портфелі нерезидентів із початку 2021 року зросли більше ніж на 19 млрд грн ($680 млн в еквіваленті), однак продаж ними іноземної валюти становив менше ніж 50% ($67 млн), що не створювало значного тиску на валютний курс у бік ревальвації гривні.

Шевченко зазначив, що обсяги купівлі валюти для репатріації дивідендів порівняно з початком 2020 року знизилися на 34% і становлять приблизно $500 млн.

"Сьогодні ринок досить добре збалансований. Штовхати його в один чи інший бік - це не наше завдання. Ми можемо, коли якісь надмірні коливання, ці коливання згладжувати", - пояснив голова Нацбанку.

Водночас, за його словами, для згладжування коливань НБУ з початку року поповнив резерви на $200 млн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА