09:10 08.04.2021

Білорусь на добу відключила енергосистему від Литви, готується до виходу країн Балтії з БРЕЛЛ

2 хв читати
Білорусь на добу відключила енергосистему від Литви, готується до виходу країн Балтії з БРЕЛЛ

Білорусь почала випробування енергосистеми з відключенням транскордонних ліній електропередачі з Литвою в рамках програми, узгодженої з системними операторами країн БРЕЛЛ, повідомило Міненерго Білорусі.

"Випробування проводяться для перевірки надійності роботи Білоруської енергосистеми з урахуванням планованого виходу енергосистем країн Балтії з енергокільця БРЕЛЛ, що об'єднує Білорусь, Росію, Естонію, Латвію і Литву", - йдеться в повідомленні.

Програма випробувань 8 квітня триватиме 24 години і передбачає відключення високовольтних ліній, спостереження за режимом роботи енергосистеми і включення високовольтних ліній із дотриманням необхідних вимог безпеки.

Аналогічні випробування відбудуться 11 квітня.

Раніше випробування енергосистеми Білорусі 8 і 11 квітня з відключенням чотирьох ліній напругою 330 кВ, які з'єднують Литву і Білорусь, анонсував литовський оператор системи електропередачі Litgrid.

Пропускна здатність ЛЕП між Литвою і Латвією скоротиться з 1,334 тис. до 1,273 тис. МВт у латвійському напрямку і з 1,199 тис. до 1,149 тис. МВт у напрямку Литви.

Раніше Білорусь планувала провести випробування 5-11 квітня і одночасно відключити лінії з Литвою, однак з таким сценарієм, за даними BNS, не погодилися Латвія і Естонія, оскільки за договором БРЕЛЛ лінії можна відключати не більше ніж на 24 години. За даними джерел BNS, Білорусь запропонувала відключити лінії двічі на 24 години - 8 і 11 квітня.

Випробування проводяться з метою оцінювання надійності роботи енергосистеми Білорусі з урахуванням запланованого виходу енергосистем країн Балтії з системи IPS/UPS (енергокільця БРЕЛЛ) і очікуваним початком промислової експлуатації Білоруської АЕС.

За інформацією Litgrid, стабільну роботу енергосистеми Литви забезпечуватимуть резерви з'єднання з Польщею, Швецією, Латвією та Калінінградською областю РФ.

Як повідомлялося, в серпні 2020 року Литва розіслала операторам країн БРЕЛЛ повідомлення про вихід з договору про аварійний резерв. Після запуску БелАЕС це дає право не надавати послуг з надання резервів Білорусі, проте одночасно і Литва позбавляється допомоги резервами від країн енергокільця.

Договір про аварійні резерви зобов'язує ці країни мати вільні потужності в розмірі 100 МВт і активувати їх під час аварійних ситуацій. За даними Litgrid, у серпні були встановлені обсяги системних послуг на 2021 рік, уперше в щорічному плані не передбачені резерви.

Litgrid повідомляла, що знайшла спосіб забезпечити Литву у інший спосіб - через Швецію і Польщу. Так, згідно із законами ЄС і принципам синхронізації зони європейських мереж оператори можуть надавати допомогу без попередньої резервації.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та Італія домовилися збільшити кількість дозволів Euro V для зміцнення торговельного співробітництва

Голова "Нафтогазу": Пропозиції щодо збереження транзиту в обмін на невигідні закупівлі газу для України є неприйнятними

Глава Мінфіну обговорив продовження співпраці з МВФ із тимчасовим повіреним у справах США в Україні

Шмигаль доручив передбачити в проекті держбюджету-2022 докапіталізацію Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

Мінекономіки розпочало реєстрацію продуктів із підтвердженим місцем походження для визнання їх у ЄС

Попит на житлову нерухомість в Україні залишається стабільним - FIMA

ЄЕК продовжить дію антидемпінгового мита на нержавіючі труби з України на 5 років

Україна дорозмістила єврооблігації-2029 на $500 млн під 6,3%

"Нафтогаз" сподівається на переговори з європейськими компаніями з бронювання потужностей ГТС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА