20:39 09.04.2021

"Укрзалізниця" розглядає можливості випуску єврооблігацій у 2021 році

3 хв читати
"Укрзалізниця" розглядає можливості випуску єврооблігацій у 2021 році

"Укрзалізниця" продовжує шукати варіанти рефінансування поточної частини процентних кредитів і запозичень групи, розглядаючи серед варіантів розміщення нового випуску єврооблігацій у 2021 році та вживаючи заходів для отримання необхідних схвалень, зокрема дозволів інших позикодавців та українських державних органів, йдеться в річному звіті за 2020 рік.

"Управлінський персонал також розглядає можливість залучення фінансування від державних банків та механізмів державної підтримки, якщо не вдасться вчасно залучити кошти на міжнародних ринках капіталу", - йдеться в документі.

Згідно з ним, зокрема, в березні "Укрзалізниця" погодила відновлювану відкличну кредитну лінію в одному з державних українських банків із загальним лімітом у сумі $38 млн під 3,5% річних із терміном погашення у грудні 2021 року.

"У разі потреби група розраховує на необхідну підтримку з боку уряду, що може включати, серед іншого, додаткове підвищення тарифів, сприяння в наданні державних гарантій для нових позик, сприяння у залученні кредитів від державних банків, збільшення статутного капіталу тощо", - йдеться у звіті.

У ньому "Укрзалізниця" нагадує, що до держбюджету-2021 внесено 4,03 млрд грн прямого бюджетного фінансування для закупівлі пасажирських вагонів і проектів модернізації та електрифікації інфраструктури.

Окрім того, компанія працює над залученням запозичень від українських і міжнародних банків із кращими умовами порівняно з наявними, йдеться у звіті.

У ньому зазначено, що "Укрзалізниці" в березні цього року вдалося отримати лист-відмову від претензій одного з банків-кредиторів у зв'язку з порушенням компанією ковенант за зобов'язаннями на 1,9 млрд грн через погіршення економічних умов в Україні, зумовлене спалахом COVID-19.

Згідно зі звітом, на 31 грудня 2020 року поточні зобов'язання групи перевищували поточні активи на 17,1 млрд грн (роком раніше - на 9,09 млрд грн). "Така ситуація склалася внаслідок наближення строків погашення поточної частини довгострокових процентних кредитів та запозичень та девальвації гривні щодо іноземних валют унаслідок погіршення економічної ситуації в першому півріччі 2020 року", - пояснює компанія.

Вона уточнила, що на кінець минулого року балансова вартість короткострокових процентних кредитів і позик становила 16,4 млрд грн, тоді як довгострокових - 18,34 млрд грн.

"Укрзалізниця" зазначила, що в березні здійснила чергове погашення частини єврооблігацій на $50 млн і виплатила купон за ними.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" за підсумками 2020 року отримала 11,9 млрд грн чистого збитку проти 2,99 млрд грн чистого прибутку в 2019 році, а її виручка скоротилася на 16,7% - до 75,3 млрд грн.

Згідно зі звітом, у сегменті вантажних перевезень операційний прибуток скоротився з 19,45 млрд грн у 2019 році до 11,11 млрд грн у 2020 році за зниження виручки з 73,29 млрд грн до 65,33 млрд грн.

У сегменті міжміських пасажирських перевезень операційний збиток зріс із 6,27 млрд грн до 7,57 млрд грн за падіння виручки з 9,16 млрд грн до 3,68 млрд грн. У сегменті приміських пасажирських перевезень збиток трохи скоротився - з 6,55 млрд грн до 5,38 млрд грн за скорочення виручки з 0,77 млрд грн до 0,45 млрд грн.

Окрім того, негативні курсові різниці минулого року становили 5,5 млрд грн проти 4,3 млрд грн позитивних курсових різниць у 2019 році.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна за 4 міс. скоротила експорт електроенергії у 2,6 раза, імпорт - у 1,8 раза

"Укренерго" випробує ЗАЕС-1 для участі в ринку допоміжних послуг

Шмигаль запропонував прем'єрові Грузії відновити роботу міжурядової комісії з економічного співробітництва

Україна під час весняної посівної засіяла яровими культурами 58% прогнозованих площ

Інфляція в Україні у квітні знизилася до 0,7%, у річному вимірі - до 8,4% - Держстат

Міжнародні резерви України у квітні зросли на 3,6% - НБУ

Комітет Ради з екополітики підтримав проект щодо надрокористування та реформи Держекоінспекції

Зміна голови "Нафтогазу" в обхід наглядової ради може завдати шкоди міжнародному іміджу України - держсекретар США

Газ в Європі подорожчав до $311/тис. куб. м на тлі холодної погоди і початку ремонтів на промислах Норвегії

Директор департаменту енергоринку НКРЕКП Власенко претендує на посаду заступника глави Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА