13:00 13.04.2021

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

1 хв читати
Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

ДП "НАЕК "Енергоатом" розраховує, що термін експлуатації більшості діючих атомних енергоблоків може становити щонайменше 60 років, повідомив т. в. о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін на прес-конференції у вівторок.

"Щонайменше 60 років більшість наших енергоблоків, ми очікуємо, працюватимуть. Що стосується 80 років, можливо, до того періоду буде ухвалено рішення, що дешевше побудувати новий енергоблок як заміщення, ніж вкладати кошти у продовження ресурсу старих потужностей", - повідомив Котін.

За його словами, "Енергоатом", згідно із законодавством, має кожні 10 років проводити переоцінку безпеки кожного енергоблоку, який наближається до моменту закінчення терміну своєї експлуатації. Під час цього процесу здійснюється переоцінка ресурсу та характеристики усього обладнання на енергоблоці, проводяться відповідні випробування, що відображається у Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку.

Згодом ЗППБ проходить перевірку Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та експертизу Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, на підставі чого ухвалюється рішення про можливість продовження експлуатації енергоблоку на наступні 10 років.

На сьогодні 12 із 15 енергоблоків НАЕК "Енергоатом" перейшли у понадпроектний (понад 30 років) термін експлуатації.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент ставить завдання оптимізувати роботу громад щодо зборів податків – заступник ОП Микита

Молдова до кінця року побудує дві фотоелектростанції на 90 МВт

НКЦПФР хоче заборонити збанкрутілим забудовникам укладати договори з ФФБ

Президентка Молдови вважає, що Придністров'я може отримувати російський газ через Туреччину

Держмолодьжитло планує забезпечити житлом 1,4 тис. ВПО завдяки кредиту від БРРЄ в EUR50 млн

Шмигаль: Ресурс місцевих бюджетів у 2025 році зросте на 15% – до 328 млрд грн

Київ збільшив фонд зарплати на 2,4 млрд грн, насамперед для освітян

Уряд виділяє 8 млрд грн на будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області у 2025 р.

При зміні умов торгівлі ЄС та України для української пшениці ймовірно доведеться шукати нові ринки – президент УЗА

Середня ціна біометану при експорті може становити EUR900/тис. куб. м – глава БАУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА