16:10 14.04.2021

Кабмін схвалив законопроект про включення Ощадбанку до ФГВФО всупереч критиці НБУ

2 хв читати
Кабмін схвалив законопроект про включення Ощадбанку до ФГВФО всупереч критиці НБУ

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, яким пропонується надати державному Ощадбанку (Київ) статус учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), незважаючи на пропозицію Національного банку України (НБУ) зняти законопроект із обговорення з метою включення до нього питання про регулювання платоспроможності Фонду.

Відповідний проект закону схвалено на засіданні уряду у середу.

"НБУ неодноразово звертався до прем'єр-міністра та Міністерства фінансів з питанням про необхідність доопрацювання законопроекту та розгляду питання включення Ощадбанку до ФГВФО комплексно з питанням регулювання платоспроможності Фонду. Така сама позиція і у ФГВФО, і у МВФ", - зазначив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб під час засідання.

За його словами, НБУ пропонує зняти це питання з обговорення та провести додаткові консультації.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, зняти питання не можна, оскільки воно сформульовано і фактично поставлено на розгляд.

У свою чергу міністр фінансів Сергій Марченко відзначив відсутність необхідності об'єднувати законопроекти.

"Ми не вважаємо за необхідне поєднувати ці питання та вважаємо за можливе їх розглядати окремо (...), і в меморандумі з МВФ вони стоять окремо. Тому це наші ключові зобов'язання перед МВФ, ЄБРР", - сказав він.

Водночас, за словами Марченка, Мінфін бачить можливим доопрацювання законопроекту про платоспроможність Фонду спільно з НБУ та ФГВФО і далі розглядати це питання вже на майданчику Верховної Ради.

У лютому 2018 року Міністерство фінансів України у рамках оновленої стратегії реформування державного банківського сектору запланувало поступове включення Ощадбанку до системи ФГВФО. Згідно з меморандумом із МВФ, підписаним у грудні того самого року, повну державну гарантію депозитів фізичних осіб в Ощадбанку передбачалося скасувати до кінця 2019 року. Уточнювалося, що цей крок відкриє шлях для входження ЄБРР до капіталу Ощадбанку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА