14:40 15.04.2021

Нацбанк України погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 р. до 3,8% і покращив до 4% у 2022 р.

2 хв читати
Нацбанк України погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 р. до 3,8% і покращив до 4% у 2022 р.

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 році до 3,8% з 4,2% і покращив до 4% у 2022 році.

"Економіка України відновлюється, але повільніше, ніж очікувалося, зокрема через посилення карантинних обмежень. З огляду на втрати від пандемії Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%", - повідомляється на сайті НБУ в четвер.

При цьому в 2022-2023 роках зростання економіки буде близьке до 4%, зазначається в матеріалах НБУ.

Згідно з ними, в жовтні-грудні 2020 року економіка майже досягла докризового рівня, але на початку 2021 року її відновлення дещо сповільнилося. По-перше, запровадження нових карантинних обмежень призвело до пригнічення ділової активності. По-друге, ефект нижчих минулорічних врожаїв позначився на показниках сільського господарства.

Як зазначив Нацбанк, посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках і розширення торговельних обмежень з боку РФ спричинило погіршення показників промисловості, незважаючи на високі ціни на світових товарних ринках.

За оцінками Нацбанку, в січні-березні цього року очікується скорочення економіки, але починаючи з квітня-червня економіка має повернутися до стійкого зростання. До цього її спонукатиме споживчий попит.

"Складніші погодні умови січня-лютого послабили показники будівництва та транспорту. Водночас за підсумками березня, незважаючи на карантин "червоних" зон, очікується зростання реального сектора економіки за рахунок ефекту низької бази порівняння і фактичного поліпшення показників підприємств", - зазначає НБУ.

НБУ також очікує зростання інвестиційного попиту на тлі пожвавлення світової економіки, зазначено повідомленні.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА