12:14 21.04.2021

МКМТ порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну білоруського крохмалю

2 хв читати
МКМТ порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну білоруського крохмалю

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) за скаргою Асоціації виробників картоплі та крохмалепродуктів України дослідила обсяги демпінгового імпорту крохмалю з Білорусі за період 2017-2019 рр., встановила зростання частки його імпорту на українському ринку крохмалю за рівня його цін, нижчого за собівартість аналогічних українських продуктів, і розпочала відповідне антидемпінгове розслідування.

Згідно з повідомленням в газеті "Урядовий кур'єр" у середу, Асоціація виробників картоплі та крохмалепродуктів подала в МКМТ скаргу від імені підприємства-виробника крохмалю ПБП "Вимал" про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну картопляного крохмалю з Республіки Білорусь.

Розглянувши скаргу, МКМТ знайшла достатньо доказів того, що імпорт білоруського крохмалю в Україну міг здійснюватися за демпінговими цінами, при цьому частка такого імпорту зростала за досліджуваний період 2017-2019 рр., коливаючись у межах від 25,1% до 84,6%. За аналогічний період частина демпінгового імпорту в загальному споживанні Україною картопляного крохмалю коливалася від 9,7% до 27,8%, а щодо його виробництва - від 15,8% до 54%. При цьому ціни демпінгового імпорту протягом періоду дослідження були нижчі за рівень цін і рівень собівартості вироблюваної на "Вималі" продукції.

МКМТ повідомила, що асоціація навела в скарзі достатньо доказів того, що імпорт білоруського крохмалю міг завдати шкоди національному товаровиробнику, призводячи, серед іншого, до скорочення обсягів виробництва, збільшення запасів товару на складах, зменшення коефіцієнту ліквідності та прибутків компанії на внутрішньому ринку, постійного зниження рентабельності.

Комісія доручила проведення антидемпінгового розслідування Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За даними Держстату, в другій половині 2020 року Україна імпортувала 285,8 тонн картопляного крохмалю з Республіки Білорусь на загальну суму $188,6 тис., що становило 35,3% від усього експорту цього продукту. За аналогічний період 2020 року Україна імпортувала 201 тонну крохмалю з Польщі на $135,5 тис. і 154 тонни з Данії на $145,5 тис.

При цьому Україна експортувала в другій половині 2020 року 1,23 тис. тонн картопляного крохмалю на $923 тис., 95,4% якого було поставлено в Китай.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комітет Ради з екополітики підтримав проект щодо надрокористування та реформи Держекоінспекції

Зміна голови "Нафтогазу" в обхід наглядової ради може завдати шкоди міжнародному іміджу України - держсекретар США

Газ в Європі подорожчав до $311/тис. куб. м на тлі холодної погоди і початку ремонтів на промислах Норвегії

Директор департаменту енергоринку НКРЕКП Власенко претендує на посаду заступника глави Міненерго

Нова модель ПСО щодо населення на ринку е/е має захистити малозабезпечені верстви населення і відповідати інтересам генерації

Wizz Air у червні запускає 4 нові маршрути зі Львова

МВФ, як і раніше, очікує більшого прогресу від України для надання траншу

Обсяг іпотечного кредитування в I кв. подвоївся - опитування НБУ

США виступають за рішення СОТ про вільне виробництво вакцин - торгпред України

"Укрзалізниця" з червня почне відновлювати міжнародні пасажирські перевезення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА