18:33 22.04.2021

Прогрес у вакцинації прокладе шлях до економічного підйому - Лагард

2 хв читати
Прогрес у вакцинації прокладе шлях до економічного підйому - Лагард

Прогрес у вакцинації від коронавірусу та поступове скасування обмежувальних заходів у єврозоні мають "прокласти шлях до стійкого відновлення економічної активності протягом 2021 року", сказала голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард під час прес-конференції за підсумками засідання, що відбулося в четвер.

За словами Лагард, попри можливе скорочення ВВП у першому кварталі, економічні дані, що надходять, й опитування вказують на відновлення зростання в другому кварталі. Короткострокові ризики для зростання економіки єврозони, як і раніше, зміщені "в бік зниження", середньострокові ризики залишаються "більш збалансованими", повідомила вона. Інфляція, "ймовірно, і далі прискорюватиметься найближчими місяцями".

"Хоча відновлення світового попиту та масштабні фіскальні стимули підтримують активність у світі та в єврозоні, короткострокові економічні перспективи затьмарює невизначеність, пов'язана з відновленням пандемії та розгортанням вакцин", - сказала Лагард.

Попри прискорення інфляції останніми місяцями, базовий ціновий тиск залишається стриманим, зазначила голова ЄЦБ.

У подібній ситуації забезпечення сприятливих умов фінансування в єврозоні, як і раніше, відіграє виключно важливу роль, наголосила Лагард. Водночас вона вказала на збереження ризиків для умов фінансування, незважаючи на стабілізацію ринкових процентних ставок після зростання раніше цього року.

Вона також сказала, що ЄЦБ і далі стежитиме за розвитком ситуації на валютному ринку з точки зору її потенційного впливу на середньостроковий прогноз інфляції. Регулятор готовий скоригувати всі наявні в нього інструменти за потреби, щоб забезпечити стійке наближення інфляції до цільового показника, зазначила Лагард.

ЄЦБ за підсумками квітневого засідання очікувано зберіг базову процентну ставку за кредитами на нульовому рівні, ставку за депозитами - на рівні мінус 0,5%. Ставку за маржинальними кредитами залишено на рівні 0,25%.

Рада керівників ЄЦБ очікує, що ключові ставки залишаться на поточних рівнях або нижче доти, доки інфляція "упевнено" не наближатиметься до цільового рівня, що становить трохи нижче ніж 2%.

ЄЦБ також не змінив обсягу екстреної програми викупу активів Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP), залишивши його на рівні EUR1,85 трлн, як і очікували експерти. Водночас регулятор повідомив, що викуп активів у рамках PEPP поточного кварталу, як і раніше, відбуватиметься значно вищими темпами, ніж у перші місяці цього року.

Центробанк продовжить викуповувати активи в рамках цієї програми щонайменше до кінця березня 2022 року й принаймні доти, доки не визнає, що криза, спричинена пандемією коронавірусу, завершилася. ЄЦБ також має намір реінвестувати надходження від погашення облігацій у рамках PEPP принаймні до кінця 2023 року.

За словами Лагард, поки що передчасно говорити про згортання програми PEPP.

Пара євро/долар торгується на рівні $1,2006 порівняно з $1,2036 на закриття попередньої сесії.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна за 4 міс. скоротила експорт електроенергії у 2,6 раза, імпорт - у 1,8 раза

"Укренерго" випробує ЗАЕС-1 для участі в ринку допоміжних послуг

Шмигаль запропонував прем'єрові Грузії відновити роботу міжурядової комісії з економічного співробітництва

Україна під час весняної посівної засіяла яровими культурами 58% прогнозованих площ

Інфляція в Україні у квітні знизилася до 0,7%, у річному вимірі - до 8,4% - Держстат

Міжнародні резерви України у квітні зросли на 3,6% - НБУ

Комітет Ради з екополітики підтримав проект щодо надрокористування та реформи Держекоінспекції

Зміна голови "Нафтогазу" в обхід наглядової ради може завдати шкоди міжнародному іміджу України - держсекретар США

Газ в Європі подорожчав до $311/тис. куб. м на тлі холодної погоди і початку ремонтів на промислах Норвегії

Директор департаменту енергоринку НКРЕКП Власенко претендує на посаду заступника глави Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА