Інтерфакс-Україна
15:02 23.04.2021

ПРООН та МОП запускають в Україні спільний пілотний проект для розширення економічних можливостей жінок

2 хв читати
ПРООН та МОП запускають в Україні спільний пілотний проект для розширення економічних можливостей жінок

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) представили новий спільний пілотний проект "Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні", повідомляє відділ комунікації ПРООН в Україні.

Зазначено, що проект покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом удосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок. Проект впроваджуватиметься у двох цільових регіонах - Рівненській та Сумський областях.

Відкриваючи презентацію спільного пілотного проекту, постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева зазначила, що він націлений на усунення прогалин, які виявила пандемія, а також на підтримку вразливих груп.

"Сприяння розширенню економічних можливостей жінок - це надзвичайно важливий крок, що наближає нас до гендерної рівності. Я переконана, що цей проект стане початком чудового партнерства, сприяючи рівним економічним можливостям та підтримці економічної стійкості жінок - попри складні виклики, які спровокувала нинішня криза", - зазначила Герчева.

У свою чергу директор Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрім заявив, що доступ до ринку праці є ключовим питанням в Україні, адже 36% жінок віком від 15 до 64 років непрацевлаштовані.

"Пандемія загострила наявні проблеми у сфері працевлаштування в Україні. У період кризи підприємництво є важливою та подекуди єдиною можливістю для жінок вирватися з бідності, а також може сприяти загальному поліпшенню ситуації на ринку праці в таких сферах, як гідне працевлаштування, забезпечення гендерної рівності та економічне розширення можливостей жінок", - наголосив Пілгрім.

Зазначено, що цей проект стосується передусім просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях - національному, регіональному та місцевому.

Він передбачає заходи за чотирма напрямами і кілька додаткових заходів, які охоплюють цю тему на макро-, мезо- та мікрорівнях. Окрім запланованих заходів із просування діалогу для забезпечення інклюзивної політики, чотири місцеві громади та два бізнес-об'єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесу, якими керують жінки.

Очікується, що в рамках проекту 100 жінок у цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, зокрема використовуючи практики найбільших міжнародних програм із розвитку підприємництва.

Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів. Крім того, в пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих і середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для опанування інструментів інтернет-торгівлі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА