Інтерфакс-Україна
18:05 28.04.2021

Рішення про звільнення наглядової ради "Нафтогазу" демонструє повернення до "ручного" управління держпідприємствами - прес-служба компанії

2 хв читати
Рішення про звільнення наглядової ради "Нафтогазу" демонструє повернення до "ручного" управління держпідприємствами - прес-служба компанії

Ухвалене Кабінетом Міністрів України рішення про звільнення наглядової ради НАК "Нафтогаз" є юридичною маніпуляцією, зазначено у заяві, оприлюдненій прес-службою компанії.

"Звільнення наглядової ради на дві доби заради ухвалення рішення про звільнення голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами. Згідно зі статутом "Нафтогазу" та законом "Про акціонерні товариства", подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом із відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради та не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів", - наголошується у заяві у соцмережі Facebook.

У компанії зазначають, що спосіб, яким була ухвалена серія рішень щодо органів управління "Нафтогазу", демонструє повернення до практики "ручного" управління державними підприємствами.

"Правління та наглядова рада компанії лише вчора презентували результати роботи "Нафтогазу" за 2020 рік. Незважаючи на кризу та нарощування боргів контрагентами через лазівки, створені державним регулюванням, компанія забезпечила 141 млрд грн надходжень до державного бюджету у 2020 році, що становить 13% доходів країни за минулий рік. Крім того, на сьогодні менеджмент забезпечив наявність ліквідності на рахунках компанії в еквіваленті 57 млрд грн", - заявляють у компанії.

Отже, "Нафтогаз" є єдиною державною компанією, яка зберігає запас ліквідності.

"Безконтрольний доступ до цих коштів та їхнє нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими. Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені залежно від політичної доцільності", - резюмується в заяві.

Як повідомлялося, Кабмін України на зборах акціонерів НАК "Нафтогаз України" у середу припинив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" і голови правління Андрія Коболєва. Крім того, було ухвалено рішення про призначення з 29 квітня головою правління НАК "Нафтогаз України" т. в. о. міністра енергетики України Юрія Вітренка.

Замість Вітренка Кабмін призначив т. в. о. Міненерго заступника міністра відомства Юрія Бойка.

У Кабміні наголосили, що на звільнення вплинули незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи. Водночас запропонований у грудні минулого року керівництвом "Нафтогазу" проект фінплану передбачав отримання чистого прибутку в розмірі 11,5 млрд грн.

Джерело: https://www.facebook.com/NaftogazGroup/posts/4037117679701320

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

DFC почала пошук компанії з надання адмінпослуг Американсько-українського інвестфонду

НБУ оштрафував ТОВ "Авентус Україна" на 2,45 млн грн

"Укрфінжитло" планує видати 70 тис. кредитів за програмою "єОселя" упродовж п’яти років – стратегія розвитку

НКРЕКП запустила реєстр електроустановок споживачів на альтернативних джерелах

"Київтеплоенерго" планує у 2025р встановити на 25% більше будинкових лічильників тепла, ніж торік

ЄБРР розглядає можливість надати EUR21,1 млн кредиту на проєкт Power One Фіали та Кудрицького

Зеленський провів нараду із Свириденко і Федоровим: готуються перші кроки оновленого уряду

Уся Україна відкрилася Заходу і розрив зі Сходом уже відбувся - СЕО "Метінвесту" про підсумки URC

Держмитслужба викрила схеми ввезення кількох тисяч авто під виглядом гумдопомоги

Мінагрополітики можуть об`єднати із Мінекономіки та Мінекології - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА