20:11 28.04.2021

Кабмін призначив Вітренка головою правління "Нафтогазу" терміном на рік із 29 квітня

2 хв читати
Кабмін призначив Вітренка головою правління "Нафтогазу" терміном на рік із 29 квітня

Кабінет Міністрів України оприлюднив ухвалені в середу рішення про кадрові перестановки в НАК "Нафтогаз України" у рамках загальних зборів акціонерів компанії.

Згідно з розпорядженням №370-р від 28 квітня 2021 року, спочатку був затверджений звіт "Нафтогазу" за 2020 рік, потім ухвалено рішення про ненарахування дивідендів через отримані збитки із визнанням незадовільної роботи наглядової ради та правління компанії.

Наступним пунктом КМУ достроково припинив повноваження всіх членів наглядової ради НАК, і незалежних, і представників від держави, і вирішив оголосити конкурсний відбір на незалежних членів ради з 5 травня 2021 року.

Далі було ухвалено рішення обрати членами НР чинний до цього склад, із застереженням, що цей пункт набуває чинності 30 квітня 2021 року.

Згідно з розпорядженням, далі КМУ достроково припинив повноваження голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, звільнивши його з посади з 28 квітня, і обрав та призначив головою компанії Юрія Вітренка з 29 квітня.

Підписання контракту з Вітренком та договорів із членами наглядової ради доручено міністру економіки, торгівлі та с/г Ігорю Петрашку.

У Кабміні раніше заявили, що на звільнення Коболєва вплинули незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи. Водночас запропонований у грудні минулого року керівництвом "Нафтогазу" проект фінплану передбачав отримання чистого прибутку в розмірі 11,5 млрд грн.

Раніше КМУ оприлюднив розпорядження від 28 квітня про звільнення Вітренка з посади першого заступника міністра енергетики та визнання недійсним рішення про покладання на нього обов'язків міністра.

Прес-служба "Нафтогазу" у відповідь на рішення КМУ заявила, що звільнення наглядової ради на дві доби заради ухвалення рішення про звільнення голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами.

У компанії зазначають, що спосіб, яким була ухвалена серія рішень щодо органів управління "Нафтогазу", демонструє повернення до практики "ручного" управління державними підприємствами.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА