Інтерфакс-Україна
09:38 29.04.2021

"Укрлендфармінг" випустить яйця з маркуванням "Ситника геть"

3 хв читати

Два європейських підприємства, що входять в агрохолдинг "Укрлендфармінг", розпочали виробництво яєць із маркуванням "Ситника геть", "наклад" продуктової партії становитиме 1 млрд шт., повідомив агропромвиробник.

"На поличках українських магазинів невдовзі з’явиться 1 мільярд яєць з написом "Ситника геть". Ми вже почали їх виготовляти. Саме на тих двох найбільших в Європі фабриках, які НАБУ чомусь не помічає. Хай кожне це яйце буде нагадуванням всім українцям, хто винен в тому, що великодній кошик для українців суттєво подорожчав, в тому, що тисячі людей опинились без роботи, а держава недоотримала величезні кошти", - пояснюється в заяві агрохолдингу.

"Укрлендфармінг" уточнив, що у такий спосіб має намір "привітати" Артема Ситника з шестиріччям перебування на посаді директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), якого агрохолдинг вважає винним у закритті своїх 29 ферм і 12 птахофабрик.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка і його сестру, гендиректора "Авангарду" Наталію Василюк у справі про видачу Нацбанком стабкредиту VAB Банку. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру в цій справі екс-першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та голові банківського нагляду Аллі Шульзі, а також іще чотирьом особам, пов'язаним із банком і компаніями ULF. Наразі цих осіб відпустили під заставу.

Бахматюк і Писарук, у свою чергу, заявляли, що відкидають усі обвинувачення і вважають цю справу сфабрикованою. На думку Бахматюка, ця дія спрямована на те, щоб зірвати досягнення домовленостей із кредиторами і пов'язана з конфліктом інтересів Ситника. Бізнесмен звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію.

Група міжнародних кредиторів групи "Укрлендфармінг" листом від 15 листопада 2019 року запропонувала уряду України обговорити можливість настання негативних наслідків для сукупних боргових вимог до агрохолдингів у зв'язку з новим розвитком правової ситуації навколо Бахматюка і ULF. У листі уточнювалося, що загальна сума тіла боргових зобов'язань групи ULF становить майже $1,65 млрд і складається з майже $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами та майже $400 млн - перед українськими банками (зокрема державними Укрексімбанком, Ощадбанком).

За даними "Укрлендфармінг", група компаній протягом півтора року була змушена зупинити роботу 29 ферм і восьми птахофабрик через тиск директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.

На початку листопада 2020 року Бахматюк повідомив, що до складу агрохолдингу входили 24 елеватори загальною потужністю зберігання 3 млн тонн, насіннєві заводи, до 23 птахофабрик, вісім комбікормових виробництв. Група компаній мала понад 40 ферм молочного і м'ясного напряму, поголів'я ВРХ становило 40 тис. голів, а земельний банк - 470 тис. га, що на 170 тис. га менше, ніж до 2014 року. У липні минулого року він заявляв, що тиск НАБУ може призвести до закриття шести з 27 птахофабрик.

"Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом у Євразії. Вирощує зернові, виробляє яйця та яєчні продукти, вирощує велику рогату худобу, здійснює дистрибуцію техніки, добрив і насіння. "Авангард", що входить до нього, є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА