11:29 29.04.2021

Спрощено систему підготовки та дипломування моряків - Мінінфраструктури

2 хв читати
Спрощено систему підготовки та дипломування моряків - Мінінфраструктури

 Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України та Міністерства інфраструктури України", який впроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора, повідомила прес-служба Мінінфраструктури з посиланням на главу відомства Владислава Криклія в середу ввечері.

Міністр, зокрема, зазначив, що на шляху до спрощення цієї системи Мінінфраструктури відчуло відчайдушний опір - "від блокування ліквідації Інспекції через славнозвісний ОАСК та оскарження наказів міністерства до масових атак через ЗМІ".

За його словами, разом із спільнотою моряків і головою виконавчого комітету Нацради реформ Саакашвілі було докладено багато зусиль, щоб спростити систему дипломування моряків та ліквідувати корупційні схеми у цій сфері.

"Ми розробили наказ, який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора і має на меті вперше запровадити гнучку та прозору процедуру отримання морських кваліфікаційних документів, спростивши її з урахуванням вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками. Сьогодні цей наказ зареєстровано у Міністерстві юстиції. Реформа продовжується", - наводить слова міністра прес-служба.

Криклій повідомив, що спрощення процедури дипломування моряків, зокрема, передбачає: можливість підтвердження наявного звання на підставі відповідного стажу роботи на судні (без кваліфікаційних іспитів); можливість присвоєння чергового звання особі командного складу або підтвердження наявного звання (за відсутності достатнього стажу роботи на судні) проходженням комп'ютерного тестування, яке розробляється на основі міжнародної системи CES 6.0; спрощений механізм дипломування фахівців портового, службово-допоміжного і технічного флоту, що працюють під державним прапором України в каботажному плаванні; скасування обов'язкового проходження курсів підвищення кваліфікації для осіб, які підтверджують своє звання.

"Крім того, зазначений наказ регулює питання дипломування осіб, які працюють на суднах, що використовують гази або інші види пального з низькою температурою спалаху, а також суднах, які працюють у полярних водах", - додав міністр.

За його словами, всі вищезгадані заходи дають змогу здійснити дерегуляцію наявної системи підготовки та дипломування моряків і впровадити сучасні засоби оцінки знань без втручання людського фактора, з визначенням чітких термінів проходження процесу дипломування на кожному етапі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ останніми атаками вибила 10-12% наявної в березні потужності генерації е/е - директор ЦДЕ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Українсько-польські переговори аграрних асоціацій - є розуміння щодо широкої низки продуктів, щодо зерна рішення немає

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА