22:13 30.04.2021

Україна завершила розміщення 8-річних єврооблігацій на $1,25 млрд

2 хв читати
Україна завершила розміщення 8-річних єврооблігацій на $1,25 млрд

Україна в п'ятницю оголосила про успішне розміщення своїх нових єврооблігацій на суму $1,25 млрд з терміном погашення у 2029 році і ставкою 6,875% річних.

"Кошти переведені на рахунок Державного казначейства України і будуть використані на загальні бюджетні цілі", - наголошується в повідомленні Мінфіну.

Згідно з ним, облігації будуть допущені до торгів на основному ринку Лондонської фондової біржі 4 травня 2021 року. Це перший лістинг суверенних облігацій України на Лондонській фондовій біржі, раніше подібні папери торгувалися на Ірландській біржі.

Мінфін зазначає, що під час розміщення отримав заявки на суму понад $3,3 млрд від 223 інвесторів. У базі інвесторів нового випуску переважали керуючі активами, на частку яких доводилося 84% випущених паперів, за якими слідують гедж-фонди (9%), страхові та пенсійні фонди (5%) і банки (2%).

Інвестори із Сполученого Королівства, США і континентальної Європи сформували основну частину попиту на первинне розміщення нових єврооблігацій - 42%, 34% і 21% відповідно. Інвестори з Азії і MENA склали 3% від розміщень.

BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs International і J.P. Morgan виступили спільними букранерами.

Уповноважений уряду з управління державним боргом Юрій Буца зазначив у повідомленні, що, незважаючи на повернення до траєкторії бюджетної консолідації, потреби України у фінансуванні все ще високі порівняно з попередніми роками. За його словами, в рамках стратегії Мінфіну управління боргом було прийнято рішення покрити більшу частину цих потреб за рахунок місцевого ринку і в національній валюті.

"Успішно реалізувавши цю стратегію в першому кварталі, ми повернулися на міжнародні ринки капіталу після їх стабілізації, щоб покрити частину наших потреб в іноземній валюті цього року", - зазначив він.

На його думку, на успіху розміщення позначилося обачна фіскальна та грошово-кредитна політика України і активна взаємодія зі спільнотою інвесторів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА