08:00 04.05.2021

Наглядова рада "Нафтогазу" вказала прем'єру на порушення стандартів корпоративного управління при звільненні Коболєва

3 хв читати
Наглядова рада "Нафтогазу" вказала прем'єру на порушення стандартів корпоративного управління при звільненні Коболєва

Незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" перед складанням повноважень у листі прем'єр-міністру України Денису Шмигалю вказали на порушення стандартів корпоративного управління при звільненні глави правління компанії Андрія Коболєва.

"Ми не можемо підтримувати радянські методи, якими наглядову раду позбавляють компетенції на невеликий час для того, щоб змінити голову правління. І все це сталося на підставі одного і того самого рішення загальних зборів акціонерів у день, коли наглядова рада не мала повноважень. Це просто знущання над основними практиками корпоративного управління", - йдеться в листі за підписом незалежних членів НР "Нафтогазу", текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

У наглядовій раді також нагадали раніше озвучене пояснення отриманого за підсумками 2020 року збитку, який був зазначений причиною звільнення Коболєва, згідно з яким без урахування списаного резерву сумнівних боргів і компенсації за виконання покладених КМУ на компанію спеціальних обов'язків (ПСО) нормалізований прибуток "Нафтогазу" становить 3,2 млрд грн. При цьому компанія за підсумками року направила до бюджету 141 млрд грн, що становить близько 13% загальних надходжень.

"Сумнівні борги переважно містять заборгованість, по-перше, регіональних газопостачальних компаній, які не платять за газ, отриманий до скасування режиму ПСО для побутових споживачів, і, по-друге, від теплокомуненерго, які зазнали впливу несприятливих економічних умов, у результаті чого повільно платять свої борги", - пояснили члени НР.

Незалежні директори "Нафтогазу" також вказали на наявність конфлікту інтересів у новопризначеного голови компанії Юрія Вітренка, оскільки він перед призначенням обіймав посаду міністра енергетики, тоді як чинне законодавство забороняє працевлаштування осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в компаніях, на які вони мали вплив.

"Єдина наша рекомендація полягає в тому, щоб уряд і президент вивчили шляхи оперативного усунення наслідків шкоди, заподіяної компанії та репутації країни з точки зору корпоративного управління. Існує ризик, що ціна такої шкоди буде набагато вища, ніж фінансовий збиток 2020 року, який Нафтогаз був змушений відобразити для належного застосування вимог МСФЗ", - резюмували члени НС НАК.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України в рамках загальних зборів акціонерів "Нафтогазу" 28 квітня 2021 року визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії.

Кабмін спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради НАК - як незалежних, так і представників від держави - з їх подальшим переобранням в повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, уряд достроково припинив повноваження Андрія Коболєва, звільнивши його з посади голови правління "Нафтогазу" з 28 квітня, обрав і призначив главою НАК Юрія Вітренка з 29 квітня терміном на один рік.

У Кабміні заявили, що на звільнення Коболєва вплинули незадовільні фінансові показники "Нафтогазу" за 2020 рік: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи.

США, ЄС і МФО висловили глибоке занепокоєння рішенням КМУ розпустити наглядову раду і замінити главу "Нафтогазу", засумнівавшись у прихильності України курсу реформ у корпоративному управлінні.

Наглядова рада "Нафтогазу" 30 квітня провела позачергове засідання за участю Вітренка, і того ж дня повідомила про дострокове припинення своїх повноважень з 14 травня, на що КМУ закликав раду продовжити виконувати обов'язки до завершення конкурсу на посади нових членів.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР затвердила порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

Україна 31 травня вперше виплатить $40,75 млн за ВВП-варантами

"Київський метрополітен" заперечує договірні відносини з компаніями, що фігурують у справі про ухилення від сплати податків під час будівництва лінії метро на Виноградар

Містобудівний кадастр може бути запущений до кінця 2021 року - заступник міністра розвитку громад та територій

Міністр енергетики Галущенко просить НКРЕКП заборонити імпорт е/е з РФ та Білорусі

Понад 100 аукціонів заплановано в Україні на травень-червень у рамках великої та малої приватизації - заступник глави ОП

"ДТЕК Енерго" заявив про завершення реструктуризації боргу на суму понад $2 млрд

Кабмін звільнив двох заступників міністра енергетики Бойка та Зоріна

Сесія ВЕФ у Сінгапурі скасована, нові терміни "Давосу" - перша половина 2022 року

"Укрзалізниця" сплатила 18 млн грн штрафу у справі щодо малодіяльних станцій - АМКУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА