16:33 05.05.2021

Єврокомісія запропонувала обмежити доступ на ринок ЄС іноземних компаній, які субсидує держава

2 хв читати
Єврокомісія запропонувала обмежити доступ на ринок ЄС іноземних компаній, які субсидує держава

Європейська Комісія (ЄК) запропонувала у середу регламент, який обмежить доступ на єдиний ринок ЄС іноземних компаній, які субсидує держава.

"Відкритість єдиного ринку - наш найбільший актив, але відкритість потребує справедливості", - заявила на прес-конференції виконавчий заступник глави ЄК Маргрете Вестагер, яка відповідає за політику у сфері конкуренції та за кластер "Європа, готова до цифрової епохи".

Вона зазначила, що ЄС - це "наддержава у сфері торгівлі та інвестицій". У 2019 році обсяг прямих іноземних інвестицій становив понад 7 трильйонів євро.

З іншого боку, пояснила Вестагер, у самому ЄС понад 60 років діє система контролю над державною допомогою. Вона запобігає гонці субсидій між державами-членами союзу, але її дія не охоплює іноземні щодо ЄС компанії. Нові правила покликані усунути субсидії, які спотворюють конкуренцію, що надаються державами, які не входять до ЄС.

Інший виконавчий заступник глави ЄК Валдіс Домбровскіс, який займається питаннями економіки й торгівлі, наголосив, що "несправедливі переваги, що надаються за рахунок субсидій, давно стали бичем міжнародної конкуренції". За його словами, держсубсидії викривляють дію ринкових механізмів та забезпечують компаніям конкурентні переваги за рахунок одержуваної держпідтримки, а не за рахунок якості продукції або новаторства.

За його словами, новий регламент "зрівняє правила гри в ЄС і сприятиме позитивним змінам, зберігаючи при цьому відкритість".

Комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон додав у зв'язку з цим, що кожен, хто активний на єдиному ринку ЄС, хто інвестує в Європу або подає заявки на проекти, що фінансуються державою (бере участь у конкурсах держзамовлення), має грати за правилами ЄС.

Відповідно до пропонованого регламенту ЄК отримає право розслідувати фінансову участь державних органів країни, що не входить до ЄС, у компаніях, які ведуть економічну діяльність в ЄС, і за необхідності усувати їхні наслідки, які спотворюють ринок, йдеться у прес-релізі ЄК.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна очікує завершення переговорів щодо перегляду двосторонньої угоди про ЗВТ із Македонією - торгпред

Українці, які в'їжджають на роботу до Фінляндії, можуть отримати щеплення від COVID-19

ФДМ підтверджує план надходжень 12 млрд грн у 2021 році за відсутності бюрократичних перепон

ЄБА закликала Раду відхилити "ресурсний" законопроект №5600

Банкіри очікують від НБУ підвищення облікової ставки до 8%

"Укроборонпром" і "Мотор Січ" планують підписати договір передання в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця червня

ЄБА закликає доопрацювати законопроект про криміналізацію товарної контрабанди

Кабмін затвердив Державну програму з безпеки польотів

Відключений через балансові обмеження блок №4 ЗАЕС пробуде у резерві до 2 липня

Кабмін запропонує Раді збільшити видатки держбюджету на вакцинацію на 1,4 млрд грн завдяки доходам від розмитнення авто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА