18:12 05.05.2021

Майже третину виручки "Укртрансгазу" від послуг зберігання у 2020 р. принесли нерезиденти - глава компанії

2 хв читати
Майже третину виручки "Укртрансгазу" від послуг зберігання у 2020 р. принесли нерезиденти - глава компанії

АТ "Укртрансгаз" у 2020 році отримало 5,1 млрд грн виручки від своєї основної діяльності - зберігання природного газу, близько 30% цього обсягу отримано від нерезидентів країни, повідомив глава компанії Сергій Перелома.

"Компанія завершила сезон із 15,1 млрд куб. м газу в сховищах. Третина цього газу належить нерезидентам. За минулий рік тільки іноземні компанії принесли нам 1,5 млрд грн доходу, а загальний дохід від послуг зберігання - 5,1 млрд грн", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Перелома очікує, що національний регулятор у найближчому майбутньому кардинально не переглядатиме тарифи "Укртрансгазу", тому попит на його послуги з боку іноземних і вітчизняних замовників збережеться.

"Зберігати в Україні газ будуть тоді, коли це трохи цікавіше, ніж у Європі. Газ треба завезти, заплативши Операторові ГТС, а потім вивезти. Якщо сума цих витрат менша, ніж аналог у Європі, то ми будемо затребувані, до нас приходитимуть нові клієнти, завантажуватимуться наші підземки", - зазначив він.

За його словами, "Укртрансгаз" продовжує розширювати лінійку пропонованих послуг і продуктів, щоб покращити свою прозорість і комерційну привабливість. Зокрема, на початку літа планується запустити послугу торгівлею газу, розташованого в ПСГ, у режимі "митний склад".

"Можливість торгувати обсягами в ПСГ була й раніше, але без участі "Укртрансгазу". Проконсультувавшись із біржею і ринком, ми зрозуміли: обсяг біржових угод за ПСГ буде значно вищий, якщо люди будуть упевнені, що Оператор прогарантує наявність ресурсів, які торгуються. Друге - забезпечить і прогарантує, що цей ресурс змінить право власності від продавця до покупця", - пояснив Перелома.

Паралельно компанія працює над розширенням диджиталізації, збільшуючи обсяг надаваної інформації та пропонованих сервісів.

"Ми максимально намагаємося виводити послуги в платформу, все - в цифру. Це та диджиталізація, до якої іноземні замовники давно звикли, а українські клієнти ще не звикли, але дуже її хочуть", - сказав глава "Укртрансгазу".

Перелома також висловив сподівання, що зміна керівництва групи "Нафтогаз" не спричинить різких змін у бізнесі зі зберігання газу, і компанія зможе зберегти раніше обраний курс.

"Значне зростання обсягів газу, який ми зберігаємо, стрімке розширення клієнтської бази, зниження збитковості компанії в рази та ще десятки інших показників доводять: ми на правильному шляху", - резюмував він.

Як повідомлялося, "Укртрансгаз" у 2020 році скоротив чистий збиток у дев'ять разів (на 20 млрд 970,127 млн грн) порівняно з 2019 роком - до 2 млрд 615,652 млн грн і збільшив чистий дохід в 1,8 разу (на 2 млрд 754,127 млн грн) - до 6 млрд 28,781 млн грн.

НАК "Нафтогаз України" належить 100% "Укртрансгазу", що є оператором ПСГ України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА