Інтерфакс-Україна
12:16 06.05.2021

Вітренко розгляне скаргу члена наглядової ради "Нафтогазу" Бенша на недопуск до засідань

3 хв читати
Вітренко розгляне скаргу члена наглядової ради "Нафтогазу" Бенша на недопуск до засідань

Член наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Роберт Бенш поскаржився голові правління компанії Юрію Вітренку, що голова ради Клер Споттісвуд довгий час не допускала його до засідань, не інформуючи і не запрошуючи на них.

Відповідний лист Бенш скерував новопризначеному голові "Нафтогазу", текст документа оприлюднено на сайті компанії в четвер.

У своєму листі Бенш заперечує обвинувачення у наявності "конфлікту інтересів", про який йдеться в оприлюдненому нещодавно листі трьох незалежних членів НР НАК на адресу прем'єра України Дениса Шмигаля.

Бенш стверджує, що немає жодних документів, що підтверджують такі звинувачення, як і немає жодних юридичних перешкод, які можуть зупинити виконання ним повноважень члена наглядової ради компанії.

"Нам дуже шкода, що така прикра ситуація склалася в роботі наглядової ради, яка має докладати всіх зусиль до ефективної роботи в інтересах національної компанії та народу України. Ми проведемо ретельний аналіз ситуації та аргументів, і після цього зможемо сформувати позицію компанії та відповісти на звернення пана Бенша", - наводить слова голови "Нафтогазу" Вітренка прес-служба.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України розпорядженням №293-р від 11 березня 2020 року ввів Роберта Бенша як представника держави до наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

На момент включення до НР НАК Бенш значився великим бенефіціаром "Донбасенерго" через "Енергоінвест Холдинг", пізніше - в акціонерах його не стало. Бізнесмен Павло Фукс в інтерв'ю виданню "Економічна правда" припустив, що під час переговорів про можливу купівлю генкомпанії "він (Бенш - ІФ) фронтував когось".

З проханням скасувати рішення про включення до наглядової ради НАК Роберта Бенша через наявність конфлікту інтересів зверталася ПАТ "Укрнафта", 50% + 1 акція якої належить "Нафтогазу". У компанії зазначали, що за безпосереднього сприяння Бенша на користь підконтрольної йому компанії-нерезидента з "Укрнафти" було стягнуто $145,7 млн. Рішення суду залишається невиконаним і компанія вживає заходів щодо захисту своїх прав.

Екс-голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" також заявив про наявність у Бенша "величезного конфлікту інтересів", зокрема щодо його участі в проекті Louisiana Natural Gas Exports.

Бенш у середині 2000-х був CEO британської Cardinal Resources plc, що має кілька ліцензій на розробку нафтогазових активів в Україні, а також спільно розробляє нафтогазові родовища з ПАТ "Укрнафта" й АТ "Укргазвидобування". У 2011 році Бенш очолив 3P International Energy Corp. (Канада)/Cub Energy Inc. (США) з активами в Україні. Також був радником ТОВ "КУБ-Газ" при продажу 70% її акцій польській Kulczyk Oil Ventures Inc.

До НР "Нафтогазу" входять незалежні директори Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія), а також представники держави - Наталія Бойко, Юлія Ковалів і Роберт Бенш.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" заявляє про необхідність покриття дефіциту ліквідності 48,8 млрд грн у 2026 році без погашення євробондів

Яценюк: $300 млрд російських суверенних активів не вистачить на компенсацію втрат України

На Чернігівщині створять індустріальний парк, де виготовлятимуть варення і компоти

"Укрнафта" оновила 50% парку спецтехніки за три роки

Яценюк: Грошей в наступному році не буде стільки, скільки в поточному, до цього треба бути готовим

Ощадбанк притягне до відповідальності винних за умисне пошкодження систем життєзабезпечення ТОК Gulliver

"Інтерпайп" зміцнює відносин з країнами MENA у преміальному та напівпреміальному сегментах через стрімкий розвиток енергосектору

Яценюк: українська економіка попри певні обмеження є економікою воєнного часу

ЄІБ надає EUR100 млн через Укргаз та Укрексім на зміцнення економічної стійкості та інфраструктури опалення в Україні

Бізнес потребує ефективної та зрозумілої процедури бронювання кадрів через їх дефіцит - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА