19:53 06.05.2021

Нова модель ПСО щодо населення на ринку е/е має захистити малозабезпечені верстви населення і відповідати інтересам генерації

2 хв читати
Нова модель ПСО щодо населення на ринку е/е має захистити малозабезпечені верстви населення і відповідати інтересам генерації

Нова модель спецобов'язків із забезпечення електроенергією населення (ПСО), розробку якої розпочало Міністерство енергетики, має передбачати адресну підтримку вразливих верств населення і відповідати інтересам задіяної в ній генерації, заявило Міненерго в четвер.

"Нова модель у першу чергу має забезпечувати соціальну функцію держави з адресної підтримки малозабезпечених верств населення", - йдеться в повідомленні міністерства на сайті.

Водночас у Міненерго зазначили, що одним із ключових орієнтирів у роботі над проектом є узгодженість моделі ПСО з державними підприємствами, на які покладено обов’язки, - ПрАТ "Укргідроенерго" і НАЕК "Енергоатом".

"Але не менш важливим є врахування можливостей розвитку наявних та побудови нових потужностей для державних підприємств галузі", - зазначили в міністерстві, не уточнивши подробиць.

Як повідомлялося, глава Міненерго Герман Галущенко в день його затвердження на посаду 29 квітня анонсував нову модель ПСО до 1 липня 2021 року замість тієї, яка почала діяти з 1 травня терміном на два місяці.

За його словами, нова модель враховуватиме всі питання забезпечення населення електроенергією, зокрема розглядається питання формування тарифів залежно від обсягів споживання.

Згідно з ПСО з 1 травня, ціну електроенергії для населення збережено на рівні 1,68 грн/кВт-год.

Водночас ПрАТ "Укргідроенерго" і НАЕК "Енергоатом", задіяні в ПСО, з 1 червня 2021 року мають продавати постачальникам універсальних послуг (ПУП), що забезпечують ресурсом побутових споживачів, електроенергію безпосередньо, оминаючи ДП "Гарантований покупець".

Відразу після виходу постанови "Енергоатом" заявив, що його втрати від роботи за новою моделлю ПСО сягнуть щонайменше 3 млрд грн. Свою позицію генкомпанія аргументувала тим, що "Енергоатом" повинен буде компенсувати ПУП фінансові витрати в разі, якщо вони після сплати тарифів на передачу, розподіл і постачання матимуть на розрахунки з генерацією менше ніж 10 грн/МВт-год. Водночас НАЕК зазначила, що лише у шести із 24 ПУП формується позитивний залишок грошових коштів для придбання продукції у компанії.

Зі свого боку друга задіяна в ПСО компанія - ПрАТ "Укргідроенерго", яка зобов'язана купувати електроенергію в торговельній зоні "острів Бурштинської ТЕС" і продавати її за ціною близько 10 грн/МВт-год ПУП у цій зоні в погодинних обсягах, необхідних для потреб побутових споживачів, заявила, що її втрати від нової моделі спецобов'язків сягнуть близько 2,3 млрд грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА