19:21 07.05.2021

"Укренерго" випробує ЗАЕС-1 для участі в ринку допоміжних послуг

2 хв читати
"Укренерго" випробує ЗАЕС-1 для участі в ринку допоміжних послуг

ПрАТ "НЕК "Укренерго" 8-9 травня проведе випробування енергоблока №1 Запорізької АЕС для його сертифікації на предмет можливості надання допоміжних послуг (ДП): резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі (ОСП), повідомила компанія в п'ятницю.

За інформацією НЕК, обсяг резерву, на здатність надання якого будуть проводитися випробування, становить +/-20 МВт.

"Вихід "Енергоатому" на ринок допоміжних послуг (РДП - ІФ) - стратегічно важлива подія, яка відкриває новий етап розвитку ринку електроенергії загалом. Присутність на ньому АЕС також сприятиме підвищенню гнучкості нашої енергосистеми. Крім того, це дозволить підвищити конкуренцію між учасниками ринку, які можуть поставляти цей вид послуг", - пояснив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, процитований у повідомленні компанії.

Раніше, 16-17 квітня "Укренерго" спільно з ДП "НАЕК" Енергоатом "вже провели аналогічні випробування для участі в РДП енергоблоку №2 Запорізької АЕС.

"Зараз завершується опрацювання отриманих результатів, за якими буде визначено готовність цієї генеруючої одиниці (ЗАЕС-2 - ІФ) надавати послугу відповідно до вимог Кодексу системи передачі", - зазначено в повідомленні "Укренерго".

Як повідомили в компанії, станом на кінець квітня у торговельній зоні Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України, де працює НАЕК "Енергоатом", сумарний обсяг сертифікованого РПЧ становить +/-177 МВт, який можуть надавати п'ять електростанцій.

Забезпечення достатнього рівня резервів у енергосистемі є однією з ключових вимог для інтеграції об'єднаної енергосистеми України в енергомережу континентальної Європи ENTSO-E.

Оператор системи передачі (ОСП) в особі "Укренерго" використовує допоміжні послуги для забезпечення стійкої і надійної роботи ОЕС України. ОСП набуває допоміжні послуги на РДП на конкурентних умовах. Придбання і використання допоміжної послуги може здійснюватися протягом доби, тижня, місяця, кварталу і року.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох активних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

ВР має намір встановити одночасне оформлення прав на земельну ділянку і нерухомість на ній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА