Інтерфакс-Україна
11:00 11.05.2021

Держпідтримка допомогла стабілізувати ціну на гречану крупу - Мінекономіки

3 хв читати
Держпідтримка допомогла стабілізувати ціну на гречану крупу - Мінекономіки

Середня споживча ціна на гречану крупу у квітні знизилася на 0,4% - до 40,06 грн/кг завдяки наданню аграріям дотацій у розмірі 3,5 тис. грн на 1 га посівів гречки, повідомило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на сайті.

За даними відомства, запущений у квітні цього року напрям держпідтримки аграріїв забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, що дорівнює внутрішньому споживанню (у перспективі - орієнтацію на експорт), а також розвиток суміжних галузей. Стимулювання виробництва цього соціально значущого товару приведе до поліпшення продовольчої безпеки та підвищить його доступність для споживачів. Міністерство уточнило, що орієнтовна площа посівів під гречкою, на яку поширюється програма дотацій, становитиме 15 тис. га.

Згідно з даними Мінекономіки, у 2020/2021 маркетинговому році (МР) потреба в гречці на українському ринку становить 131 тис. тонн, із них 116 тис. тонн - на харчові потреби. За даними Держстату, у 2020 році обсяг її виробництва становив 97,6 тис. тонн, а перехідні залишки на початок поточного МР - 10 тис. тонн (до кінця МР прогнозується 20 тис. тонн).

Станом на 1 травня 2021 року Україна експортувала 0,6 тис. тонн зерна гречки, а імпортувала 31,3 тис. тонн (із РФ - 18,9 тис. тонн, Казахстану - 9 тис. тонн, Білорусі - 3,4 тис. тонн). Мінекономіки уточнило, що внутрішні потреби в гречаній крупі будуть повністю забезпечені, незважаючи на заборону РФ ввозити її з 5 червня до 31 серпня.

Відомство зазначило, що Україна імпортувала майже 19 тис. тонн зерна злаків, з яких, за експертними оцінками, гречана крупа становить близько 15 тис. тонн. За його даними, підстав для виникнення дефіциту гречки на українському ринку немає, оскільки станом на 1 травня 2021 року Україна імпортувала 46 тис. тонн цього продукту.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України у квітні цього року розширив порядок фінансової підтримки сільгоспвиробників шістьма новими держпрограмами сумарним обсягом 500 млн грн, серед яких - напрями, що стимулюють виробництво гречки і картоплі.

На держпідтримку страхування с/г продукції в 2021 році виділено 50 млн грн, на відшкодування втрат від пошкоджених у 2020 році посівів (загалом 357,8 тис. га) - 240 млн грн; на держпідтримку с/г виробників, які обробляють меліоровану землю, - 50 млн грн; на держпідтримку виробників органічної продукції - 50 млн грн; на держпідтримку виробників картоплі (близько третини якої щороку втрачається через відсутність картоплесховищ) - 60 млн грн; на бюджетні субсидії виробникам гречки - 50 млн грн (з розрахунку 3,500 тис. грн на 1 га її посівів).

РФ у травні запровадила заборону на експорт гречки, крупи грубого помелу з гречки та гречаного зерна на період із 5 червня до 31 серпня включно. Заборону запроваджено з метою "збереження необхідних обсягів гречки і гречаної крупи на внутрішньому ринку та недопущення різких коливань цін".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА