Інтерфакс-Україна
17:53 12.05.2021

Уряд прибиратиме дискримінацію під час тендерних закупівель транспортних засобів - Шмигаль

2 хв читати
Уряд прибиратиме дискримінацію під час тендерних закупівель транспортних засобів - Шмигаль

 Кабінет Міністрів України в рамках захисту українських виробників транспортних засобів від нечесної конкуренції має намір зайнятися ситуацією з включенням до тендерної документації під час проведення держзакупівель дискримінаційних умов, не передбачених законодавством або держстандартами, але таких, що відсікають від участі деяких українських автовиробників, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Чернігівський автозавод - один із прикладів, коли бізнес створює виробничі потужності та робочі місця, і завдання держави перше: допомогти з виходом на експортні ринки, і ми про це говорили (під час робочого візиту на завод - ІФ). Друге - захистити українського виробника від нечесної конкуренції, коли в тендерній документації, зокрема за міжнародними контрактами, використовуються не зазначені в законодавстві або в держстандартах норми, дрібниці, наприклад, 7-10 мм різниці в ширині або довжині - і це стає підставою для неможливості участі в тендерах. Ці дискримінаційні речі, які ми обговорювали - їх також прибиратимемо", - повідомив прем'єр під час брифінгу за підсумками робочої поїздки до Чернігівської області в середу.

За його словами, вже є домовленість з міністром економіки про те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підключиться до вирішення проблеми, також приєднається Антимонопольний комітет України (АМКУ), буде організована зустріч керівництва заводу з АМКУ.

"Особливо до міських голів звернуся, бо дуже багато прикладів, і керівництво ЧАЗ їх озвучувало, коли закуповуються автобуси, тролейбуси, трамваї не українського виробництва. Дуже висока конкуренція, а тут ще й використовуються якісь деталі в техдокументації в тендерах - це нечесно щодо українського бізнесу", - резюмував прем'єр.

Він нагадав, що ЧАЗ - один із прикладів українського машинобудування, коли завод, побудований фактично з нуля за рахунок вкладеної на початку 2000-х років інвестиції, на сьогодні випускає автобуси (зокрема шкільні), тролейбуси, трамваї. Завод на сьогодні виробляє приблизно 250 машин у рік із локалізацією 55%, на ньому працює 407 осіб.

Як повідомлялося, корпорація "Еталон" (до складу якої входить ЧАЗ) недавно оприлюднила факти про те, що в тендерах знову виникають ситуації, коли техумови фактично прописуються замовниками торгів під одного виробника, зокрема, встановлюються дискримінаційні умови техпараметрам техніки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА