12:54 13.05.2021

Біля Київради відбувається масова акція профспілок транспортників, демонстранти вимагають підвищення тарифів на проїзд до 25 грн

2 хв читати
Біля Київради відбувається масова акція профспілок транспортників, демонстранти вимагають підвищення тарифів на проїзд до 25 грн

Біля будівлі Київської міської ради триває масова акція протесту профспілок транспортників, працівники КП "Київський метрополітен" і "Київпастранс" вимагають від депутатів ухвалити рішення про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті до економічно обґрунтованого рівня.

Учасники мітингу тримають плакати з написами: "Наведіть порядок у цінах на проїзд", "Чесні тарифи - безпечний проїзд", "Врятуйте транспортну систему", "Краще стояти, ніж так їздити" та іншими. Вони сподіваються, що депутати Київської міської ради відреагують.

Детально свої вимоги працівники КП "Київський метрополітен" і "Київпастранс" виклали у зверненнях, які оприлюднили напередодні у Facebook.

Зокрема, у зверненні "Київського метрополітену" йдеться про скорочення пасажиропотоку, вимушене переведення 3 тисяч осіб на чотириденний робочий день і економічно обґрунтовану вартість проїзду одного пасажира приблизно у 20 грн.

"Ми бачимо два можливих шляхи вирішення цієї ситуації: підтримка метрополітену коштом міського бюджету, на що мінімально необхідно 1 млрд 514 млн грн. Або перегляд чинного тарифу на перевезення пасажирів. Минулий рік підприємство закінчило зі збитками в 1 млрд 175 млн грн. За прогнозами фінансистів, цього року очікується збиток у 3 млрд 421 млн грн. Водночас, згідно з розрахунками на 2021 рік, планова економічно обґрунтована собівартість перевезення одного пасажира становить 20,04 грн, а економічно обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 грн. При цьому на сьогодні дохід від одного пасажира становить 6,38 коп., а перевезення загальнодержавних пільгових категорій не компенсуються", - йдеться в заяві.

У зверненні працівників "Київпастрансу" також йдеться про необхідність підвищити тарифи на проїзд, щоб уникнути накопичення заборгованості підприємства.

"За розрахунками КП "Київпастранс", планова собівартість перевезення одного пасажира наземними видами транспорту на 2021 рік авто та електротранспортом становить 20,50 грн, міською електричкою - 71,72 грн. Таке масштабне подорожчання не могло не позначитися на вартості перевезення пасажирів. Економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік такі: 25,18 грн - на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) і 78,90 грн - на проїзд міською електричкою. Тобто, чинні тарифи у 8,00 грн вичерпали себе і створюють колосальні борги для підприємства", - вважають транспортники.

В обох заявах наполягають на тому, що підвищення тарифів - єдиний спосіб забезпечити стабільну виплату зарплат працівникам і оновлення рухомого складу, а значить - безпечні перевезення.

Наразі засідання Київської міської ради триває.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА