19:30 13.05.2021

Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітраж інвесторів проти України - думка

3 хв читати
Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітраж інвесторів проти України - думка

Позбавлення виробників електроенергії з енергії сонця і вітру нульової ставки на сплату акцизного податку спровокують інвесторів у такі об'єкти ВДЕ-генерації ініціювати нові арбітражні процеси проти України, вважає керуючий партнер консалтингової компанії IMEPOWER, що працює зокрема на ринку "зеленої" енергетики, Юрій Кубрушко.

"Ініціативи уряду щодо усунення пільг для СЕС і ВЕС зі сплати акцизного податку на "зелену" електроенергію посилюють кризу в галузі ВДЕ і провокують інвесторів починати арбітражні процеси проти України, оскільки вони ще більше втрачають надію на виконання державою своїх обіцянок і дотримання чинного законодавства", - сказав він у коментарі інтернет-порталу "Енергореформи", підкресливши, що Modus Energy International вже почала повноцінний арбітраж проти держави через зниження "зелених" тарифів.

За його словами, проект змін до податкового кодексу, схвалений в середу урядом, згідно з яким пропонується виключити е/е ВЕС і СЕС з групи підакцизних товарів, що не підлягають сплаті цього податку, а відповідно встановити для них ставку розміром 3,2%, фактично означають подальше зниження зелених тарифів і ретроспективної зміни законодавства.

Він зазначив, що тим самим держава порушує гарантії інвесторам у ВДЕ про недопущення погіршення умов їх роботи.

"Коли минулого року дві ВДЕ-асоціації підписали меморандум з прем'єром і головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а парламент прийняв відповідний закон №810, були надані чіткі гарантії, що подальшого погіршення умов роботи ВДЕ не буде", - зазначив Кубрушко.

Разом із тим він звернув увагу, що майже через рік після прийняття закону рівень оплати за електроенергію першого кварталу 2021 року становить 93% замість гарантованих урядом 100%, а старий борг погашений на рівні 26% (сплачено 5,9 млрд грн боргу) замість передбачених на кінець першого кварталу 55%.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів погодив законопроект з поправками до Податкового кодексу, яким пропонується індексація окремих податкових ставок, таких як плата за використання води, лісів і екологічний податок, а також підвищення рентних платежів за видобуток корисних копалин, підняття ефективності акцизного податку.

Раніше під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ-асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з поновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату та унеможливить залучення коштів до нових екологічних проектів.

Наприкінці квітня стало відомо, що компанія Modus Energy International, що входить до складу литовської багатопрофільної компанії Modus Grupe, ініціювала проти України арбітраж за ретроспективне зниження "зелених" тарифів сумою орієнтовно EUR11,5 млн.

У липні минулого року заступник міністра енергетики Юрій Бойко зазначав, що питання введення акцизного збору на вироблену ВДЕ електроенергію не розглядається ні Міністерством енергетики, ні НКРЕКП.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

ВР має намір встановити одночасне оформлення прав на земельну ділянку і нерухомість на ній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА