Інтерфакс-Україна
19:02 14.05.2021

Кабмін встановив граничні рівні торговельної надбавки АЗС під час продажу дизпального і бензину

3 хв читати
Кабмін встановив граничні рівні торговельної надбавки АЗС під час продажу дизпального і бензину

Кабінет Міністрів України на засіданні в п'ятницю встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального - не вище ніж 7 грн/літр і бензину - не вище ніж 5 грн/літр, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Відповідне обмеження для мереж автозаправних станцій (АЗС) внесено до урядової "карантинної" постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.

"Запровадження урядом граничних торговельних надбавок на пальне - це вимушений і тимчасовий захід на період карантину. Це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах", - навела слова глави Мінекономіки Ігоря Петрашка прес-служба.

"Уряд за здорову і прозору конкуренцію на ринку пального. Але водночас уряд має захистити простих споживачів, які і так постраждали від вимушеного карантину. Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним та запровадить прозорий механізм ціноутворення", - додав міністр.

Згідно з оприлюдненому на Урядовому порталі постановою №474 від 14 травня 2021 року, середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) Мінекономіки визначає на основі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ) й офіційного курсу валют від НБУ.

Міністерство оприлюднюватиме середні ціни одного літра ДП і бензину щомісяця 3-го, 13-го і 23-го числа.

Раніше в міністерстві пояснювали, що запровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і ДП шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідне для запобігання зловживанням суб'єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.

Як повідомлялося, на початку травня Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову №450 від 29 березня 2021 року, якою бензини марок А-92 і А-95, а також ДП внесено до переліку соціально значущих товарів. Документ впроваджує декларування зростання роздрібних цін на бензин і дизпальне понад 1%.

КМУ і більшість великих мереж АЗС країни 2 квітня поточного року підписали меморандум про створення добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів, а також про задоволення потреб споживачів на період карантинних обмежень.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", представники влади перед підписанням документа вели активні переговори з великими мережами АЗС, наполегливо пропонуючи їм знизити ціни на нафтопродукти, які зросли останніми місяцями. Зокрема, щодо бензину А-95 їм рекомендували встановити ціну до 30 грн за літр. У результаті після підписання документа мережі скинули ціну на бензини на 0,2-1 грн/літр.

Водночас у період травневих свят роздрібні ціни на бензини вже відіграли це зниження. Кабмін 11 травня постановою №450 від 29 березня 2021 року впровадив декларування зростання роздрібних цін на бензин і дизпальне понад 1%. Згідно з документом, бензини марок А-92 і А-95, а також ДП внесені до переліку соціально значущих товарів.

За даними консалтингової групи "А-95", середні роздрібні ціни на бензини в Україні в період з 30 квітня до 12 травня збільшилися на 0,55-0,7 грн/літр.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З 1 липня в Україні відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В відповідно до євростандарту

Надходження від акцизу в I кв.-2025 перевищили план майже на третину - голова ДПС

"ArcelorMittal Кривий Ріг" висловив різкий протест штучному збільшенню тарифів "Укрзалізницею"

Золото вперше перевищило $3300 на тлі глобальної невизначеності

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА