18:17 17.05.2021

"Укрзалізниця" сплатила 18 млн грн штрафу у справі щодо малодіяльних станцій - АМКУ

2 хв читати
"Укрзалізниця" сплатила 18 млн грн штрафу у справі щодо малодіяльних станцій - АМКУ

 АТ "Укрзалізниця" сплатило накладений Антимонопольним комітетом України (АМКУ) штраф у розмірі 18,3 млн грн за стягування окремої плати за обслуговування вантажів на малодіяльних станціях, повідомляється на сайті АМКУ.

Згідно з повідомленням, під час розслідування АМКУ встановив, що займаючи у 2018-2020 роках 100% монопольне становище на ринку перевезень вантажів залізничним транспортом у межах країни, УЗ розробила і впровадила Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій. Він визначав критерії включення/виключення вантажних станцій до/з переліку малодіяльних. Водночас Порядок проведення цього рейтинг-аналізу і власне термін "малодіяльна вантажна станція" компанія запровадила самостійно.

"На основі створеного переліку станцій "Укрзалізниця" одноосібно, без прохання вантажовласників та без визначення з ними методів погодження тарифу, ініціювала підписання зі своїми клієнтами додаткових угод до договорів про надання послуг із перевезення вантажів з/на малодіяльні станції. Підписання цієї угоди було безальтернативною умовою надання клієнтам залізниці послуг перевезень", - ідеться в повідомленні.

АМКУ зазначає, що такі дії "Укрзалізниці" створювали для суб'єктів господарювання нерівні умови отримання послуги, оскільки клієнти, які користувалися так званими малодіяльних станціями, платили велику вартість за обслуговування вантажів порівняно з тими, хто цими станціями не користувався.

Згідно з оприлюдненими даними, підвищену оплату за обслуговування малодіяльних станцій УЗ стягувала з 9 січня 2019 року до 3 вересня 2020 року.

"Цю послугу неможливо було б запровадити за умов існування значної конкуренції на ринку. У протилежному випадку суб’єкти господарювання мали б змогу відмовитись від підписання додаткової угоди, адже це призводило до суттєвого збільшення їхніх витрат. Проведений комітетом аналіз собівартості послуги з обслуговування малодіяльних станцій засвідчив, що вона є економічно необґрунтованою", - заявили в АМКУ.

У повідомленні також зазначається, що "Укрзалізниця" оскаржила рішення комітету в суді, але Господарський суд Києва у задоволенні позовних вимог відмовив повністю. Триває апеляційне провадження.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Хмельницька АЕС підключила другий блок до мережі після усунення причин відключення живильних турбонасосів

Fitch змінило прогноз рейтингу Великої Британії на стабільний із негативного

Урочистості з нагоди 30-річчя незалежності України обійдуться в 100 млн грн - Мінфін

Китай у квітні обійшов Японію за імпортом СПГ, аналітики вірять: у 2021 він стане головним покупцем у світі

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА