14:51 18.05.2021

ВР затвердила порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

3 хв читати
ВР затвердила порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №2195 про внесення змін до Земельного кодексу України та закону України "Про оренду землі" щодо продажу на електронних аукціонах земельних ділянок, які перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.

За законопроект на пленарному засіданні у вівторок проголосували 272 народних депутати за мінімально необхідних 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект забезпечує публічність і прозорість продажу та передання в користування земельних ділянок державної та комунальної власності в електронній системі торгів, проведених в інтернеті у форматі аукціону в режимі реального часу.

Документ уточнює, що земельні торги відбуватимуться відповідно до договору між організатором торгів й оператором електронного майданчика. Рішення про проведення земельних торгів ухвалюватиме їх організатор, назвавши стартову ціну лота, термін та інші умови користування земельною ділянкою, а також уповноважена ним особа для укладання відповідного договору.

Розмір винагороди оператору електронного майданчика, порядок її сплати і повернення, а також інші деталі організації земельних торгів у подальшому будуть визначені Кабінетом Міністрів України в установленому порядку.

Законопроект, крім іншого, виключає участь "виконавця" з суб'єктів земельних торгів - участь в організації та проведенні земельних торгів братимуть організатор та оператори електронних майданчиків. З огляду на це учасники платитимуть свої внески не на розрахункові рахунки виконавця, а на рахунки операторів майданчиків, котрі проводять торги.

За підсумками аукціону з учасником, який запропонував найвищу ціну (цінова пропозиція) за земельну ділянку або найвищу плату за користування нею, укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди, прав на здійснення забудови або успадкування земельної ділянки.

Нововведенням документа є зміна реєстраційного та гарантійного внесків, розмір яких в майбутньому визначатиметься з урахуванням вимог Кабінету Міністрів України, але не зможе становити менше ніж 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки (стартового розміру річної оренди ділянки).

Законопроект змінює умови неповернення гарантійних внесків: внесок не буде повертатися учасникам, якщо жоден із них не зробив кроку аукціону під час торгів, а переможець не зможе повернути гарантійний внесок, якщо не підпише у встановлений термін протокол і договір за результатами торгів, або не сплатить придбаного лота.

Документ передбачає розподіл підходів до встановлення стартової ціни земельних ділянок залежно від їх цільового призначення. Стартова ціна земель сільськогосподарського призначення в державній і комунальній власності вважається рівною її нормативній грошовій оцінці, а інших земель державної та комунальної власності не може бути нижчою експертної грошової оцінки ділянки.

Законопроект передбачає впровадження принципу, за яким один лот аукціону може складатися тільки з однієї земельної ділянки або прав на неї.

Згідно з пояснювальною запискою, ухвалення законопроекту №2195 дасть змогу оптимізувати законодавство з питань продажу та передання в користування земельних ділянок державної та комунальної власності, удосконалить і прискорить механізми й процедури її продажу та передання, підвищить економічну ефективність проведення аукціонів і збільшить надходження до державного та місцевих бюджетів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна очікує завершення переговорів щодо перегляду двосторонньої угоди про ЗВТ із Македонією - торгпред

Українці, які в'їжджають на роботу до Фінляндії, можуть отримати щеплення від COVID-19

ФДМ підтверджує план надходжень 12 млрд грн у 2021 році за відсутності бюрократичних перепон

Банкіри очікують від НБУ підвищення облікової ставки до 8%

"Укроборонпром" і "Мотор Січ" планують підписати договір передання в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця червня

ЄБА закликає доопрацювати законопроект про криміналізацію товарної контрабанди

Кабмін затвердив Державну програму з безпеки польотів

Відключений через балансові обмеження блок №4 ЗАЕС пробуде у резерві до 2 липня

Кабмін запропонує Раді збільшити видатки держбюджету на вакцинацію на 1,4 млрд грн завдяки доходам від розмитнення авто

Регулятор збільшив граничні максимальні ціни на енергоринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА