13:33 24.05.2021

Посол ЄС в Україні: Антикорупційний аудит державного геокадастру важливий для того, щоб запобігти зловживанням

2 хв читати
Посол ЄС в Україні: Антикорупційний аудит державного геокадастру важливий для того, щоб запобігти зловживанням

Антикорупційний аудит державного геокадастру важливий для того, щоб запобігти зловживанням у рамках земельної реформи, заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.

"Антикорупційний аудит державного геокадастру важливий для того, щоб запобігти зловживанням і забезпечити, що реформа приносить користь правильним людям", - сказав Маасікас на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" в Києві в понеділок.

Він зазначив, що це одна з п'яти ключових дій, які необхідно зробити в рамках дорожньої карти земельної реформи до 1 липня.

"Перше - це ухвалення трьох резолюцій Кабінету Міністрів і розвиток програмного забезпечення для їх імплементації, включно з автоматичною перевіркою ліміту щодо володіння 100 гектарами. Друге - всеосяжна комунікаційна кампанія для інформування власників і користувачів землі про їхні права та можливості. Третє - розвиток громадської моніторингової системи з продажу землі, списку транзакцій і запитів на юридичний супровід, пов'язаний із земельними питаннями, - усе для того, щоб підвищити суспільну довіру", - пояснив Маасікас.

Також посол додав, що фермери повинні мати доступ до кредитування від самого запуску ринку землі.

Дипломат наголосив, що лідерство президента України Володимира Зеленського було вкрай важливим для досягнення відкриття ринку землі 1 липня. Він додав, що міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко став ще одним рушієм у цій важливій реформі.

"Україна досягла вражаючого прогресу на цьому важкому шляху реформ, який був ще складніший через тривалу агресію і провокації Росії, а також серйозний економічний і соціальний вплив пандемії COVID-19. Незважаючи на ці труднощі, Україна показала надзвичайну життєздатність і відданість, і земельна реформа - один із провідних прикладів", - сказав посол.

Він додав, що успішна земельна реформа передусім відкриє величезний додатковий потенціал для української економіки.

"Ви маєте найкращі чорноземи у світі, ви могли б годувати всю Європу. Ринок сільськогосподарських земель, що добре функціонує, зробить це можливим. Крім того, ця реформа трансформує багато секторів в Україні, дасть переваги, зокрема, дрібним фермерам, приведе до інвестицій у сільське господарство та сприятиме диверсифікації сільськогосподарської продукції. Вона також допоможе подальшому розвитку кредитного ринку і посилить місцеве управління", - переконаний посол ЄС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Автострада" встановила на Черкащині перше в Україні "зелене" інформтабло для водіїв

"Нафтогаз" надасть німецькому регулятору аргументи щодо необхідності відповідності європейським правилам "Північного потоку-2" повністю

ДІАМ видала дозвіл на реконструкцію будівлі Печерського торговельного центру зі збільшенням висоти до 18 поверхів

Раді не вистачило голосів для звільнення Сенниченка з посади голови ФДМ, у трьох нардепів не спрацювали кнопки, оголошено перерву

Енергоблок №4 Запорізької АЕС продовжує набір потужності, працюють 14 енергоблоків "Енергоатому" із 15

Запаси вугілля на ГК ТЕС у вівторок під час роботи АЕС 12 блоками знизилися на 26 тис. тонн

Україна планує співпрацювати з французькою EDF під час будівництва нових блоків АЕС

Україна має намір сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд - заступник голови ОП Шурма

ЄС хоче надати Україні перший транш макрофінансової допомоги якнайшвидше - комісар Варгеї

"Агромарс" блокує продаж своїх арештованих активів на аукціонах - юрист компанії-кредитора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА