Інтерфакс-Україна
13:16 25.05.2021

Завершення земельної реформи в Україні принесе територіальним громадам додаткові кошти і відповідальність - заступник глави ОП

2 хв читати
Завершення земельної реформи в Україні принесе територіальним громадам додаткові кошти і відповідальність - заступник глави ОП

Після повної реалізації в Україні земельної реформи у територіальних громад з'являться додаткові кошти, для того щоб вони почали управляти землею на місцях, а також велика відповідальність, заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

"Президент і уряд зацікавлені в тому, щоб громади почали керувати землею на місцях. Саме тому ми передали їм землю. Ми розуміємо, що це дає додаткові можливості. У громади з'являються додаткові кошти, а ми в межах "Великого будівництва" зацікавлені в тому, щоб громади також співфінансували проекти, які будуються. Це насамперед соціальна інфраструктура: школи, садки тощо", - заявив Тимошенко під час виступу на всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля".

Водночас заступник глави ОП зазначив, що "у зв'язку з реалізацією земельної реформи територіальні громади разом із можливостями отримують додаткову відповідальність".

За його словами, громади, зокрема, матимуть самостійно визначати пріоритетні напрями інвестицій на своїй території.

"Коли суспільство зрозуміє, якого саме інвестора воно шукає, - це буде поштовхом до того, щоб з'явилися інвестори і щоб у суспільства з'явилися кошти для розвитку", - зазначив заступник керівника Офісу президента.

За словами Тимошенка, "земельна реформа в Україні фактично виходить на фінішну пряму – ухвалено останні закони, необхідні для запуску відкритого і прозорого ринку землі, що стало можливим завдяки діяльності президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та місцевих громад".

"Хто міг подумати ще два роки тому, що за допомогою свого смартфона ви зможете зайти на портал відкритих геоданих GIS-DATA? Чи зможете взяти участь в аукціоні на землю прямо зі свого мобільного телефону?" - сказав Тимошенко.

Він нагадав, що "напередодні глава держави підписав закон, який фактично є "земельною Конституцією" України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА